Що робити, якщо папілома почервоніла і збільшилася

 

Спочатку всі папіломи – це доброякісні вірусні новоутворення, які не приносять своєму власникові фізичного дискомфорту. Якщо папілома почервоніла, запалилася і почала боліти, причини такого явища можуть бути різними, але в будь-якому разі не можна залишати все, як є, адже доброякісне новоутворення може переродитися в злоякісне, боротися з яким самостійно вже не вийде.


 

Причини запалення папілом

 

На сьогоднішній день лікарі виділяють кілька основних причин, за якими папіломи можуть запалюватися. У рідкісних випадках це явище відбувається саме по собі, без провокуючих чинників. До них можна віднести наступні особливості:

  • Іноді папілома може набрякнути і запалитися через загострення захворювання, яке носить спадковий характер. Трапляється таке вкрай рідко. В цьому випадку необхідно боротися з первинною патологією, так як побороти запалення місцевими методами навряд чи вийде.
  • Сильний емоційний сплеск теж може викликати запалення папіломи. Найчастіше вона починає набухати і червоніти після перенесеного стресу або під час затяжної депресії.
  • У більшості випадків набухання і почервоніння папіломи відбувається під час вагітності або при вживанні гормональних препаратів. Порушення природного гормонального балансу в жіночому організмі нерідко призводить до того, що новоутворення не тільки червоніє, але ще і може поміняти форму і відтінок.
  • Так як папіломи на тілі утворюються через впровадження в організм вірусу папіломи людини, вони можуть бути результатом частої зміни статевих партнерів, це ж може вплинути і на запалення.
  • Надмірний вплив на шкіру ультрафіолетових променів теж може послужити причиною змін.

Але всі перераховані причини все ж не так поширені. У більшості людей запалення папіломи відбувається в результаті її механічного пошкодження. Якщо навіть випадково зачепити новоутворення нігтем, воно може набути червоний колір, нагноїтися і ущільнитися.

Слід дуже обережно ставитися до бородавок і папілом, так як занесена інфекція може не тільки спровокувати зараження крові або поширення папілом по всьому тілу, але ще і викликати рак шкіри.


 

Що робити в разі запалення папіломи

 

Якщо папілома запалилася, необхідно відразу ж звертатися до лікаря за допомогою, як тільки буде помічено, що новоутворення хоч якось зовні змінилося. Особливо неприємно, коли запалюються бородавки в області шиї і на обличчі, так як це завжди помітно оточуючим. Більш того, зміна новоутворення на шиї може свідчити про порушення імунітету, якщо разом з цим запалюються ще і лімфовузли.

 

25.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)