Народні засоби лікування панарицію

Запам’ятайте!
Тільки підшкірний, шкірний і околоногтевий (поверхнева форма) панарицій можна лікувати травами, компресами і ваннами. Але лише при перших ознаках захворювання. Причому приступати до лікування необхідно, якомога раніше – і тоді ймовірність уникнути операції досить висока. А при прогресуванні захворювання краще в найкоротші терміни звернутися до лікаря.

Кістковий, суглобовий і сухожильний панарицій не можна лікувати тільки народними способами, оскільки це загрожує розвитком грізних ускладнень (флегмона та інші).


Народне лікування панарицію

Сольові ванночки
Розчинити 100 грам сухої кухонної солі в літрі води. Потім опустити в отриманий розчин палець. Тривалість процедури – 20-30 хвилин. Кратність – 2-3 рази на день. Застосовується в теплому вигляді. Сприяє зворотному розвитку запального процесу, зменшує біль і набряк, бореться з хвороботворними мікроорганізмами.

Компреси з печеною цибулею
Невелику цибулину очищають і запікають у духовці до м’якості. Потім розрізають навпіл, прикладають до місця запалення в теплому вигляді і накладають пов’язку. Компрес повинен змінюватися кожні 4-5 годин. Данний засiб прискорює дозрівання гнійника, а також сприяє виходу гною назовні.

Компрес з листя алое
Очищається від шкірки лист алое, а отримана м’якоть накладається на панарицій. Час компресу – 5-6 годин (можна на ніч). Застосування цього народного засобу зменшує запальний процес.

30.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)