Найбільш часті причини болю внизу живота у жінок

 

Біль внизу живота є однією з найбільш частих скарг, з якою жінки звертаються до лікаря-гінеколога. Виходячи з цього, захворювання внутрішніх статевих органів найбільш часто призводять до розвитку у жінки болів внизу живота.

Для гінекологічних захворювань характерні:

  • різкі болі (наприклад, альгодисменорея);
  • переймоподібні болі (можуть бути пов’язані з менструацією);
  • тягнучі болі, що посилюються при статевому акті і гінекологічному огляді (характерні при запальних захворюваннях).

Чому болить живіт з правого боку?

Існують наступні найбільш часті причини, що призводять до болів внизу живота у жінок:

Інфекційно-запальні захворювання внутрішніх статевих органів. Внаслідок проникнення інфекційного агента у внутрішні статеві органи у жінки розвивається запальний процес. При ураженні шийки матки розвивається цервіцит, матки – ендометрит, маткових труб – сальпінгіт і яєчників – оофорит. Розвиток запального процесу в даних органах веде до розвитку у жінки специфічних ознак, таких як болі внизу живота, рясні вагінальні виділення, а також підвищення температури тіла з розвитком інтоксикаційного синдрому (слабкість, зниження апетиту, головний біль, запаморочення).

Альгодисменорея. Виражені болі внизу живота і попереку, що виникають за кілька днів до менструації. Хворобливі відчуття можуть супроводжуватися головним болем, запамороченням, а також нудотою і блювотою. Болі проходять самостійно з настанням менструації.

 

 

Кіста яєчника. Доброякісна пухлина, яка характеризується порожнинним утворенням. У порожнині кісти збирається серозний або геморагічний секрет. При наявності кісти у жінки спостерігаються регулярні тягнучи болі внизу живота, а також порушення менструального циклу.

Ендометріоз. Це доброякісна пухлина, яка проявляється розростанням ендометріальної тканини за межі слизової оболонки матки (наприклад, в міометрій, яєчники, маткові труби). Дане захворювання може розвинутися внаслідок вискоблювання або хірургічних втручань, коли тканина ендометрія переноситься на прилеглі органи. Основними симптомами ендометріозу є болі під час менструації, менструальні кровотечі, безпліддя, а також кров’янисті виділення в міжменструальний період.

Також частою причиною розвитку болів внизу живота у жінок є цистит.
Це захворювання, при якому відбувається запалення слизового шару сечового міхура. При гострому циститі у жінки спостерігаються болі внизу живота, різі та печіння при сечовипусканні, а також підвищення температури тіла.

08.06.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)