Масаж під час вагітності

 

Наукові дослідження показали, що пренатальний масаж може поліпшити як здоров’я, так і психологічне благополуччя майбутньої мами. Під час вагітності підвищується навантаження на хребет і нижні кінцівки, одночасно під дією гормонів розслабляються деякі зв’язки. Це призводить до деяких симптомів. Масаж може поліпшити стан опорно-рухової системи майбутньої мами.

М’язи попереку та ніг під час вагітності напружені, в них виникає набряклість. Це призводить до здавлення нервових стовбурів і болю. Багато жінок відчувають ішиас – болі, які поширюються по ходу сідничного нерва. Масаж допомагає зняти м’язовий спазм, поліпшити відтік лімфи.

В ході деяких наукових досліджень було доведено, що в організмі майбутніх мам, які раз на тиждень відвідують сеанси масажу, знижується рівень «гормону стресу» кортизолу і підвищуються рівні «гормонів щастя» – серотоніну і дофаміну. Це допомагає запобігти деяким ускладненням, в тому числі знизити на 75% ймовірність передчасних пологів, які відбуваються на тлі депресії. Інше дослідження показало, що масаж по 20 хвилин два рази на тиждень під час вагітності допомагає знизити рівень тривожності.

Як роблять масаж під час вагітності?

Пренатальний масаж відрізняється від звичайного, його повинен робити спеціально навчений масажист. Під час процедури жінка лежить на боці. Для того щоб жінці було комфортно, і не виникало напруги в м’язах, під ноги підкладають подушечки. Є спеціальні масажні столи з отвором для живота – на них можна лежати на животі. Зазвичай сеанс триває 35-40 хвилин.

Чи безпечний пренатальний масаж?

Поширений міф про те, що масаж під час вагітності може спровокувати передчасні пологи. Якби це було насправді так, то масаж застосовували б для стимуляції родової діяльності у всіх жінок з переношеною вагітністю.

Масаж не може викликати передчасні пологи, якщо він проводиться фахівцем, і у жінки немає ускладнень вагітності, які є протипоказаннями.


Як впоратися з болями в спині під час вагітності?

Вам допоможуть деякі поради:

 • Використовуйте зручне крісло. Коли сидите, підкладайте під спину подушку.
 • Намагайтеся не сидіти довго. Як мінімум, раз на годину потрібно встати, пройтися, трохи розім’ятися.
 • Уникайте високих навантажень на поперек. Якщо вам потрібно підняти важкий вантаж, робіть це повільно. Розставте ноги ширше. Не згинайте поперек: працювати повинні колінні і тазостегнові суглоби.
 • Носіть зручне взуття. Шпильки – погано, як і плоскі підошви. Оптимальна висота каблука – 5 см.
 • Використовуйте спеціальні ортопедичні устілки.
 • Спіть на жорсткому матраці. Можна просто покласти на ліжко дошку.
 • Купуйте спеціальну подушку для тіла.
 • Болі в м’язах спини допомагає зменшити чергування гарячих і холодних компресів по 15 хвилин (головне – не переборщити з температурою).
 • Прийміть теплий душ. Тепло в поєднанні з м’яким масажем струменями води допоможуть зменшити біль.
 • Відвідайте фахівця. Деякі мануальні техніки для боротьби з болями в спині можна застосовувати під час вагітності.
15.03.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)