Лікування панкреатиту народними засобами

Панкреатит є досить серйозною патологією, з якою важко впоратися без застосування сучасних фармакологічних препаратів. В принципі, одужання навіть при гострому панкреатиті може відбутися мимовільно. Однак бездіяльність загрожує можливим руйнуванням тканин і загибеллю клітин залози (панкреонекроз). Народні засоби при загостренні панкреатиту рідко можуть кардинально змінити ситуацію і поліпшити стан хворого. Їх застосування виправдане в основному в період ремісії хвороби (при хронічному панкреатиті), коли немає гострих проявів.панкреатит народні засоби

Лікувальна дія народних засобів спрямована на поліпшення відтоку соку з підшлункової залози. Нерідко загострення пояснюється саме його затримкою в протоках органу. Деякі лікарські засоби сприяють розслабленню гладких м’язів і розширенню проток. Це зменшує ймовірність загострення. Крім того, ряд засобів підвищує захисні властивості клітин органу. Це послаблює руйнівну дію ферментів підшлункової залози.

З народних засобів певний ефект у лікуванні хронічного панкреатиту мають наступні рецепти:

Відвар вівса. Молоді зерна вівса замочують у кип’яченій воді і ставлять у тепле місце. На другу або третю добу (коли вони проростають) їх перемелюють (або просто подрібнюють). Отримане борошно заливають окропом і продовжують кип’ятити ще кілька хвилин. Після цього відвар повинен охолонути протягом 15 – 30 хвилин. Отриманий кисіль п’ють свіжоприготованим. Заготовити заздалегідь пророслі зерна можна, але кисіль потрібно пити тільки свіжим.

Настій звіробою. На 1 столову ложку збору сухої трави необхідно 2 склянки крутого окропу. Настоування триває кілька годин, поки настій не охолоне до кімнатної температури. Після цього його п’ють по півсклянки тричі на день за 30 хвилин до їжі. У деяких пацієнтів даний засіб може викликати посилення болю. У цьому випадку від нього слід відмовитися.

Корінь лопуха і ромашка. Сушений корінь лопуха і квітки ромашки змішують в рівних пропорціях і заливають окропом. На 10 г суміші необхідно 300 – 400 мл окропу. Настоювання триває 4 – 6 годин в темному місці, після чого настій п’ють двічі на день перед їжею по 150 мл. Це заспокоює біль і покращує роботу підшлункової залози.
Слід зазначити, що у разі появи гострих болів (загострення панкреатиту) вдаватися до вищеперелічених народних засобів не слід. Вони не можуть вирішити проблему, якщо вже почався виражений запальний процес або руйнування тканин органу. У той же час вони можуть зняти або послабити деякі симптоми і прояви хвороби (нудота, блювання, інтенсивні болі). Через це лікарям буде важче поставити правильний діагноз. Кваліфіковане лікування буде розпочато із запізненням, що поставить під загрозу життя пацієнта.

Тому застосування народних засобів в лікуванні панкреатиту найкраще обговорювати заздалегідь з лікарем. Він зможе адекватно оцінити стан хворого і застерегти від застосування тих засобів, які погіршать його стан (спровокують загострення).

17.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)