Як позбутися печії?

З початку прості поради:

Змініть режим харчування – дробове харчування дозволить знизити частоту нападів печії. Намагайтеся їсти частіше – 5-6 разів день, але малими порціями.
Виключіть з раціону кисле, знижуйте до мінімуму у всіх блюдах кількість спецій. Все перчене, солоне викликає підвищену секрецію шлункового соку.
Не слід їсти перед тим як лягаєте спати чи відпочити. Останній прийом їжі рекомендується на менш ніж за годину до сну. Перед сном їжте мало.
Молоко не приводить до поліпшення стану. Лише тимчасово знижує симптоми печії. Але, через 20-30 хвилин після прийому молока посилюється секреція шлунка.

молоко при печії

Намагайтеся споживати продукти багаті клітковиною (фрукти, овочі, хліб грубого помелу). При винекненні печії, сприятливо діє на слизову шлунка та стравоходу звичайна вівсяна каша, що зварена на воді.
Скоротіть споживання жирів до мінімуму. Жири вимагають більш тривалої обробки в шлунку, тому стимулюють вироблення шлункового соку.
Необхідно виключити куріння і споживання алкоголю.

 

Ліки від печії

 

У лікуванні печії застосовуються препарати різних груп. Проте варто мати на увазі, що печія – це не самостійне захворювання, а лише прояв хвороби або порушеного стану. Тому в першу чергу для запобігання рецидивам печії необхідно вилікувати саму хворобу. У разі вагітності, як правило, після народження дитини печія сама зникає.

У зв’язку з тим, що основну шкідливу дію на стінку стравоходу при рефлюксі надає соляна кислота, було б логічним знизити кислотність шлункового соку.

Існує кілька груп медикаментів які справляються з цим завданням.

 

Антацидні препарати, що застосовуються при печії

Дані препарати містять нейтралізуючи кислотність хімічні сполуки (алюмінію гідроксид, магнію гідроксид, карбонат кальцію, магнію гидроксикарбонат). Вступаючи в хімічну реакцію в порожнині стравоходу і шлунку, ці сполуки нейтралізують кислотність.

препарати від печії
Переваги антацидних препаратів:

 • Не надають загальну дію на організм
 • Надають швидкий ефект
 • Доступна ціна

Дані препарати можна застосовувати при вагітності та лактації
Недоліки антацидних препаратів:

 • Можуть викликати запори або діарею
 • Надають короткочасний ефект (знижуючи кислотність)
 • Тривале застосування може призвести до порушення електролітного балансу

 

Препарати, що знижують секрецію шлункового соку (блокатори протонового насоса, H2 гістаміноблокатори)
Блокатори протонового насоса – дані препарати блокують здатність секретирующих клітин слизової шлунка виробляти соляну кислоту. Тим самим відбувається зниження кислотності шлунка.

 

Блокатори Н2 гістамінових рецепторів. Ці препарати специфічно з’єднуються на поверхні секреторних шлункових клітин в гістамінових H2 рецепторів, блокуючи їх. Завдяки цьому блокуванню знижується секреція соляної кислоти.

Переваги препаратів що знижують секрецію

 • Надають тривалу дію
 • Не впливають на активність перистальтики
 • Можливе призначення при вагітності і лактації

Недоліки препаратів знижують секрецію

 • Після прийому початок дії не раніше ніж через 30 хвилин.
 • Впливають на активність інших прийнятих медикаментів
 • Можуть викликати ряд важких ускладнень, тому застосування можливе лише під контролем лікаря.

 

Чи можна лікувати печію содою?

 

Чи можна лікувати печію содою

Сода вступає в хімічну реакцію з соляною кислотою, нейтралізує останню, і знижуює кислотність шлунка. Настає полегшення, однак у соди є один, але дуже важливий недолік – при хімічній реакції виділяється велика кількість вуглекислого газу, що діє на слизову шлунка як подразник, і ще більш стимулюює її виробляти шлунковий сік. Тому, лікування печії содою можна порівняти з гасінням вогню бензином.

 

 

Лікування печії при вагітності

Для того, щоб знизити частоту нападів печії вагітним жінкам в першу чергу слід дотримуватися дрібного харчування, не приймати горизонтального положення раніше ніж через 30-45 хвилин після прийому їжі, їжу приймати малими порціями, спати або відпочивати вдень необхідно прийнявши позицію з піднятим головним кінцем тулуба (кут близько 15-25 градусів).

Лікування печії при вагітності

У період вагітності необхідно уникати прийому будь-яких медикаментозних препаратів, проте можливість розвитку ускладнення вимагає, в тому числі і медикаментозної допомоги при печії.

Розглянемо групи препаратів, які можна приймати при печії під час вагітності.

Препарати з групи антацидів
Їх застосування при вагітності можливе, проте слід враховувати, що такі медикаменти як алмагель або маалокс при регулярному прийомі можуть викликати запори. Враховуючи, що у багатьох жінок при вагітності і без цих препаратів цей неприємний фактор є, слід виключити ці медикаменти в якості основного засобу лікування печії.

Препарат Ренні позбавлений подібного ефекту (не викликає запори), тому він є препаратом вибору при вагітності.

Ренні кращій препарат від печії

Пройшли тестування деякі препарати з групи антисекреторних H2 гістаміноблокаторів – Ранітидин, Циметидин. Ці препарати показали свою безпеку при застосуванні під час вагітності.

Препарати з групи антисекреторних блокаторів протонного насоса не досліджені на предмет безпеки при вагітності. Тому їх слід утриматися (можливе застосування з дозволу Вашого лікаря гінеколога).

19.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)