Емболiзацiя аденоми простати

Емболізація – сучасний метод лікування доброякісної гіперплазії простати, який почав застосовуватися в 2009 році. Суть методики полягає в тому, що лікар заводить у судину, яка живить аденому, спеціальний зонд і вводить через нього емболи – найдрібніші частинки, які перекривають кровотік. Аденома перестає отримувати кров і в результаті зменшується в розмірах.

Емболізація часто є гарною альтернативою хірургічному втручанню при доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Але її можуть виконати далеко не у всіх лікарнях – для цього потрібне спеціальне обладнання і навчені лікарі-фахівці – ендоваскулярні хірурги.

Після емболізації передміхурова залоза може зменшуватися в два рази і більше. При цьому процедура дозволяє уникнути ускладнень, які можуть виникати під час і після хірургічних втручань.

 

Як проводиться емболізація аденоми передміхурової залози

Процедура проводиться в спеціальному кабінеті (рентген) під контролем рентгенографії.
Завдяки застосуванню знеболювання, процедура практично безболісна. Чоловік переживає відчуття, як під час уколу в вену.
Лікар робить невеликий надріз в області променевого або ліктьового суглоба і вводить катетер, відповідно, в променеву або плечову артерію.
Під контролем рентгенографії катетер проводять в аорту, внутрішню клубову артерію і, нарешті, в судину, яка живить аденому простати.
Лікар вводить через катетер емболи – дрібні частинки, які перекривають просвіт судини і порушують приплив крові до аденомі.
В цілому процедура може тривати до декількох годин. Після емболізації багато чоловіків можуть в той же день повернутися додому і займатися повсякденними справами.

Як правило, емболізацію призначають, коли розміри аденоми простати становлять 80 см3 і більше.

23.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)