Діабетична стопа

Багато захворювань виникають в результаті якихось інших недуг. При цьому можливе усунення вторинного захворювання, якщо позбутися від первісної хвороби. Діабетична стопа – ускладнення цукрового діабету. Ця недуга дуже непроста, тому що в його кінцевих стадіях нижні кінцівки людини просто починають гнити.

Виникає хвороба через недостатнє харчування нервових клітин. Поява діабетичної стопи поступова: спочатку відзначається зниження чутливості ніг, потім з’являються набряки. Будь-які травми заживають довго, супроводжуються болем, нагноєнням і запаленням.

Розрізняють три види діабетичної стопи:

Нейропатичний – найбільш поширений, пов’язаний з пошкодженням нервової системи. Виразки, як правило, з’являються між пальцями або на стопі. Вони не доставляють сильних незручностей хворому.

Ішемічний – захоплює пальці ніг, викликає сильні болі і порушує кровотік.

Змішана форма – об’єднує два перших виду діабетичної стопи.
Позбутися від хвороби неможливо, якщо не з’ясувати її вид. Багато в чому лікування залежить саме від походження хвороби. Якщо виявити захворювання на ранніх стадіях, то можна уникнути безлічі серйозних ускладнень. Головне, серйозно поставитися до перших ознаках недуги: набряки, біль, зміна кольору шкіри, грибкові ураження.

Постановка діагнозу повинна проводитися тільки після комплексного обстеження, які включає оцінку температурної і тактильної чутливості, проведення ангіографії судин, розгорнутий аналіз крові, дослідження виділень з ран на бактерії, рентгенографія стопи в 2-х проекціях і деякі інші.

Лікування захворювання без операції можливе на ранніх стадіях захворювання. Зводиться воно до прийому антибіотиків, які допомагають зняти запалення. Необхідно регулярно обробляти рани, щоб виключити розмноження бактерій. Велике значення має правильне харчування, яке допомагає нормалізувати обмін речовин. Також потрібно знизити навантаження на ноги, для чого використовують милиці і тростини. Часто лікар рекомендує приймати засоби для покращення імунітету.

Щоб взагалі не допустити розвиток цього складного недуга, необхідно вживати заходів профілактики. Суть їх зводиться до гігієнічних процедур. Так як чутливість ніг знижена, то людина може не помітити різні невеликі рани і мозолі, які будуть наривати і гноїти. Для цього необхідно щодня оглядати ноги, обробляти навіть самі невеликі ранки і накладати на них стерильні пов’язки, постійно тримати ноги в чистоті. Велику увагу потрібно приділяти взуття, яка повинна бути вільною і не натирати.

З більшою ймовірністю діабетична стопа з’являється у тих, хто курить, тому необхідно задуматися про боротьбу з цією згубною звичкою.

18.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)