Чого не можна при рожевому лишаї?

Дерматологи визнають, що ефективного медикаментозного лікування, яке б підходило всім пацієнтам, не існує. Однак якщо виключити все, чого не можна при рожевому лишаї, то прояви хвороби зникнуть через 1-2 тижні.

При рожевому лишаї небажано:

Часто приймати водні процедури. Намокання викликає появу нових вогнищ рожевого лишаю. Чому так відбувається, встановити не вдалося. Проте, лікарі рекомендують приймати душ не частіше 1-го разу на день.

Використовувати мочалки і миття. Мочалка залишає на шкірі мікроскопічні садна, на місці яких з’являються нові вогнища. Речовини, що входять до складу мила і гелів для душу, викликають алергічні реакції, які також підсилюють висипання.

Відвідувати басейн. Хлорка, використовувана для дезінфекції води, може викликати поширення висипки.

Потіти. Солі, що входять до складу поту, надають подразнюючу дію на шкіру, тому підвищена пітливість сприяє появі «дочірніх» плям лишаю. Рекомендується виключити ситуації, коли людина активно потіє: інтенсивні заняття спортом, теплий не по погоді одяг.

Розчісувати плями. У мікроскопічні садна потрапляють бактерії, і до рожевого лишаю приєднується вторинна інфекція, що значно ускладнює перебіг хвороби.

Використовувати мазі з дьогтем і сіркою. Ці речовини підсушують шкіру, посилюючи свербіж.

Робити масаж. Ця процедура підсилює приплив крові до шкіри. Через це висипання стають більш помітні. До того ж при масажі шкіра розтягується і травмується, що підвищує ризик інфікування.

Носити вовняний і синтетичний одяг. Шерсть «кусає», дратуючи шкіру. Синтетика погано вбирає піт, його солі і волога створюють сприятливі умови для розмноження бактерій. Ці тканини часто викликають поширення висипань.

Носити тісний одяг. Білизна і речі, які щільно прилягають до тіла, натирають шкіру під час руху. Особливо часто це відбувається в місцях, де шкіра контактує зі швами і гумками білизни. На цих потертостях і саднах запускається запальна реакція, і з’являються нові вогнища лишаю.

Приймати ванни, відвідувати лазні та сауни. Підвищена вологість і високі температури викликають розширення кровоносних судин в шкірі і посилюють виділення судин через її поверхню. Цей процес завжди закінчується поширенням висипки.

Переохолоджуватися. Низькі температури викликають спазм кровоносних судин на ділянці, яка піддалася переохолодженню і послаблюють імунітет.

Мазати шкіру спиртовими настоянками. Спирт підсушує шкіру, стоншуючи її захисний шар (гідро-ліпідну мантію). Будь-яке подразнення шкіри агресивними речовинами, до яких відносяться спиртові розчини, вкрай небажано при рожевому лишаї.

Використовувати косметику для тіла. Інгредієнти косметики підсушують шкіру, тому ускладнюють виділення токсинів. Крім того, вони є алергенами.

Засмагати. Сонячні опіки, як і інші пошкодження шкіри, запускають каскад запальних реакцій, які лежать в основі появи вогнищ хвороби. Однак ультрафіолет в помірних дозах корисний для хворих рожевим лишаєм. Рекомендовано перебування на сонці по 15-20 хвилин на день в періоди з 8 до 11 або з 16 до 18 годин.

Споживати аллергічні продукти – солоне, копчене, гостре, а також страви, що містять багато харчових добавок (чіпси, сухарики) і алкоголь. Вони підсилюють вироблення гістаміну, який запускає алергічну реакцію.

27.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 4.5 з 5)