Народні методи лікування фурункулів

Неправильне лікування фурункула може призвести до поширення гнійного процесу і розвитку важких ускладнень. Тому перед тим, як застосовувати будь-які народні методи лікування фурункулів, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

 

Хвойні ванни при фурункульозі

Речовини, які містить хвоя сосни і ялини:

 • фітонциди – знищують хвороботворні мікроорганізми
 • вітамін C – є антиоксидантом, захищає клітини від ушкодження, підвищує захисні функції
 • дубильні речовини – тонізують шкіру і закривають шкірні пори.

Для того щоб приймати хвойні ванни, досить купити ефірну олія. Потрібно розвести кілька її крапель в теплій ванні та приймати її протягом 15- 20 хвилин щодня.

 

 

Лікування фурункула за допомогою листя алое

Цей метод застосовується при назріваючому фурункулі (у стадії інфільтрації і гнійно-некротичної стадії) з метою прискорення його прориву і виходу гнійно-некротичного стрижня.

Алое – кімнатна рослина, яка часто вирощують у горщиках. Вона має соковите листя. Для прискорення прориву фурункула використовують його сік. Лист алое потрібно розрізати і прикласти зрізом до гнійника, зафіксував лейкопластиром. Так потрібно ходити постійно, здійснюючи заміну листа алое 1 – 2 рази на день.

 

Приготування мазі від фурункулів

Складові:

 • бджолиний віск – 100 грам
 • нерафінована олія – 500 мл
 • ялинова сірка – невелика кількість
 • нижня частина цибулини – 10 штук

Необхідно залити рослинну олію в емальовану каструлю та поставити на вогонь. Коли вона закипить – додати бджолиний віск і ялинову сірку. Через 30 хвилин додати нижні частини цибулин. Варити отриману суміш протягом 1 години, періодично помішуючи і знімаючи піну, що утворюється. Потім зняти з вогню процідити, розлити по чистим емкостям. Мазь повинна охолонути загуснути, прийняти жовте забарвлення і приємний запах.

Спосіб застосування: періодично змащувати місця, на яких виникають фурункули.

 

Лікування фурункула часником

Речовини, які містяться в часнику:

 • фітонциди – знищують хвороботворні мікроорганізми;
 • адаптогени – тонізують живі органи і тканини, сприяють підвищенню захисних сил.

Спосіб 1. Нарізати зубчик часнику тонкими шматочками. Взяти один з них, прикласти зрізом до фурункула, закріпити пластиром. Ходити так протягом дня, поки гнійник не дозріє і не прорветься.

Спосіб 2. Потерти зубчик часнику на тертці. Прикласти до фурункула і закріпити лейкопластиром. Ходити так протягом дня до тих пір, поки гнійник не дозріє і не прорветься.

 

28.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)