Чим лікувати вірус папіломи у жінок

 
Вірус папіломи людини, або скорочено ВПЛ – займає третє місце в числі найбільш поширених і другий за кількістю інфекцій жіночих статевих органів. Існує близько 80 різновидів цього вірусу. І до 20 років кожна людина встигає про контактувати з одним з типів цього вірусу. Кожна варіація вірусу папіломи людини викликає певне захворювання. Існуючі 30 з 80 ВПЛ викликають захворювання виключно у жінок. Найнебезпечніші для жіночого здоров’я є ті, які здатні викликати онкологічні захворювання, особливо рак шийки матки.


 

Симптоми і діагностика ВПЛ у жінок

 

Причиною зараження вірусом папіломи людини є ослаблений імунітет жінки. Під час незахищеного статевого акту ВПЛ буде проникати в поверхневі базальні клітини слизової оболонки епітелію піхви. Вірус інфікує клітини епітелію, викликаючи появу доброякісних новоутворень. Зараження відбувається лише під час статевого акту, так як це основний тип передачі вірусу. За статистикою вже до другого року статевого життя кожна жінка є носієм ВПЛ.

Вірус папіломи людини значну кількість часу не дає про себе знати. Оскільки інкубаційний період даної інфекції становить від 2 до 5 місяців. Однак, з огляду на це – симптоматика може повністю бути відсутньою. Лише при слабкій імунній відповіді виникнуть симптоми. Це можуть спровокувати тривалий вплив негативних чинників, таких як:

 • часті стреси;
 • куріння;
 • запальні процеси;
 • хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Перші клінічні прояви будуть помітні при самоогляди жінкою. Більшість жінок відзначають:

 • Виникнення бородавок на зовнішніх статевих органах. Як правило велика кількість дрібних близько розташованих і кілька великих.
 • Виникнення папілом на грудях і під грудьми.
 • Наявність сильного свербіння і печіння в інтимній зоні.
 • Болючий статевий акт.
 • Лихоманка або озноб.
 • Захворювання супроводжується порушенням менструального-оваріального циклу.
 • Гнійні виділення.

Прі наявності перших проявів ВПЛ – папіломи статевих органів у жінок, під час гінекологічного огляду вони будуть виявлені. Виникнуть проблеми при діагностиці на ранніх стадіях (коли немає папілом) розвитку захворювання. В основному жінки будуть звертатися до гінеколога з менструальним збоєм або при наявності гнійних виділень. І вже за рішенням лікаря буде взято біоптат та мазок, в результаті яких буде зазначено наявність або відсутність атипових клітин. Рекомендована здача рідини, що циркулює в цервікальному (між маткою і піхвою) каналі на виявлення вірусу папіломи людини. Так само використовується метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) при відсутності будь-яких симптомів. Рекомендована здача даного аналізу кожні 6 місяців.

При різних ураженнях слизової піхви необхідно пройти тестування Паніколау.


 

Особливості лікування ВПЛ у жінок

 

На даний момент панацеї від цієї недуги не існує. Однак залікувати патологію можливо. Так чим, власне, лікувати вірус папіломи людини у жінок? Виділяють два основних типи лікування ВПЛ – медикаментозне і оперативне.

Медикаментозне лікування папілом полягає в прийомі лікарських засобів, які впливають на імунні реакції організму: імуностимулюючі і імунокоригуючі препарати спільно з противірусною терапією дозволять загальмувати розмноження вірусу і знизять клінічні прояви.

Оперативний тип лікування. Необхідний при наявності бородавок на зовнішніх статевих органах. Оскільки постійний контакт і тертя одягом може привести до переродження. Ось основні з них:

1.Деструктівний (руйнуючий):

 • Хірургічне висічення. Характеризується видаленням бородавки з усіма нижче лежачими тканинами.
  Ефективність досягає 65%.
 • Електрохірургічні методи (електрокоагуляція). Електричне випалювання доброякісного новоутворення.
 • Кріотерапія – найбільш швидкий і щадний спосіб позбавлення папілом у жінок. Характеризується використанням рідкого азоту.
 • Лазеротерапія – видалення папілом лазером. Особливості: швидке загоєння, не залишає рубців.

2.Хімічний:

 • Використання концентрованої азотної кислоти.

Лікувати ВПЛ необхідно негайно. Це збільшить шанси на одужання. А для досягнення ефективності лікування варто комбінувати дані типи лікування. Однак достовірну відповідь при підборі засобів лікування вам дасть тількі фахівець.


 

Лікування вірусу ВПЛ 33 і 56 типу у жінок

 

Якщо вам поставлений діагноз ВПЛ 33 і 56 типу – не шукайте відповідь, як вилікуватися самостійно. Самолікування в цьому випадку категорично протипоказано! Необхідну терапію повинен призначати лікар онколог. Ці варіанти інфекції мають найбільшу здатність викликати рак шийки матки. У 80-94% при онкології жіночої статевої системи знаходять 33 і 56 типи вірусів.

Як правило призначаючи лікування, доктора ставлять за мету – видалити всі можливі прояви вірусу в організмі, припинити його розмноження і знизити відсоток його концентрації. Тому проводиться ступінчаста терапія:

 • Видалення бородавок, кондилом. Висічення уражених ділянок шийки матки.
 • Призначення противірусних препаратів.
 • Призначення препаратів, що впливають на статус імунної системи.

 


 

Препарати для лікування папілом

Чим лікувати вірус папіломи людини у жінок? Щороку з’являються нові препарати і способи для лікування бородавок. Однак жоден засіб не дасть стовідсотковий результат. Залежно від цінової політики і виробника, засоби будуть давати різну ефективність і кількість рецидивів. Ось найбільш кращі і часто використовувані препарати і мазі для лікування папіломавірусу:

 • Веррумал. Швидко позбавить вас від бородавок, оскільки містить концентровану саліцилову кислоту, володіє припікаючою властивістю.
 • Епіген інтим спрей. Містить гліціррізінованую кислоту, яка локально викликає вироблення інтерферонів і локальну деструкцію вірусу.
 • Іміквімод (мазь) також стимулює секрецію інтерферонів.
 • Іммунал – імуностимулюючий препарат.
 • Поліоксидоній – противірусний препарат (у вигляді ректальних і вагінальних свічок).

Ведіть здоровий спосіб життя. Відмовтеся від незахищеного статевого акту, стежте за якістю особистої гігієни. Зміцнюйте імунітет і дотримуйтесь правил профілактики і вас неодмінно обійде ця патологія.

 

24.04.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)