Вплив вологості повітря на імунітет

 

Під вологістю розуміють кількість мікроскопічних часток води розчинених в повітрі. Цей показник залежить від температури повітря: чим вона вища, тим більшу кількість вологи може утримати. Низька відносна вологість (нижче 55%) шкідлива для шкіри і слизових оболонок носоглотки. Вони пересихають, при цьому знижуються їх захисні властивості. Висока вологість (понад 85%) заважає випаровуванню поту, через що людина важко переносить високі температури – зростає ризик теплового удару. Мороз також погано переноситься при високій вологості.

 

Позитивний вплив вологості

 • Підтримка місцевого імунітету слизових оболонок дихальних шляхів. Вологість в межах 60-80% підтримує захисні властивості слизових;
 • Покращує утворення слизу. Війки миготливого епітелію разом зі слизом виводять бактерії, алергени, пил і ін. Таким чином вдається попередити розвиток нежиті, кашлю, алергії. Особливо важлива нормальна вологість для дітей.

Негативний вплив вологості

Висока вологість

 • підвищує ризик перегріву і переохолодження;
 • вологість понад 85% в приміщеннях послаблює імунітет, підвищуючи ризик інфекційних і застудних захворювань. У вологому повітрі приміщень високий вміст бактерій, вірусів і грибкових спор;
 • висока вологість в поєднанні з високою температурою (понад 30 градусів) викликають дискомфорт, підвищену втому, дратівливість. Ці симптоми пов’язані з негативним впливом перегріву на ЦНС.

Низька вологість призводить до пересихання слизових оболонок. Прояви: різь в очах, носові кровотечі, закладеність носа, часті нежиті і бронхіти. При сухому повітрі слиз в носі і бронхах загусає, що заважає виведенню вірусів, бактерій, алергенів і сприяє розвитку хвороб.

Що робити?

 • Стежити за рівнем вологості в приміщеннях з допомогою гігрометра.
 • Провітрювати приміщення і при відносній вологості нижче 40% користуватися зволожувачем повітря.
 • Оптимальними вважаються показники вологості 40-60% при температурі 20-21 градус.
22.04.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)