Найпростіший спосіб стати щасливішим

 

Дослідники представили ще одне свідчення того, що відчуття задоволеності життям не пов’язане із зовнішніми факторами і тісно корелює з фізіологією організму. Їх робота показала: поліпшити своє психологічне здоров’я можна за рахунок короткого денного сну.

Проект, яким займалася група фахівців під керівництвом професора психології Річарда Уайзмана, завершився висновком про те, що нетривалий сон в денний час доби вкрай благотворно впливає на людський організм. Зокрема, денна дрімота сприяє зменшенню депресивних маркерів, підвищує емоційний тонус і робить щасливішими, встановили вчені.

Дослідники аналізували дані наукових робіт, в яких вивчався ефект, вироблений денним сном. Вони виявили цікаву особливість: саме короткий сон (до 30 хвилин) надавав оздоровчу дію на емоційний стан людей. За словами фахівців, 66% учасників розповіли про відчуття душевного задоволення після того, як стали приділяти денному сну по 30 хвилин і менше. «Цим не могли похвалитися 56% тих, хто дрімав днем ​​довше 30 хвилин, і 60% тих, хто повністю ігнорував сон під час обідньої перерви», – розповіли автори проекту.

Професор психології Річард Уайзман переконаний: для того, щоб стати щасливішими, потрібно просто дозволяти собі трохи подрімати вдень. Він зазначив, що денний сон, що триває до 30 хвилин, робить людину більш зосередженою, продуктивною і творчою – все це сприяє зростанню впевненості в собі, відкриває нові перспективи для особистісного розвитку або кар’єри і незмінно підвищує градус достатку своїм існуванням.

 

16.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)