Дітям молодшого віку не варто пити фруктовий сік

 

Американська Академія Педіатрії випустила нові рекомендації щодо належного споживання фруктового соку для немовлят, малюків старше одного року і підлітків, що включають в себе рекомендацію повністю виключити фруктовий сік з раціону в перший рік життя дитини.

«Педіатри відіграють важливу роль у підтримці здоров’я і правильного харчування дітей, надаючи відповідні рекомендації своїм маленьким пацієнтам та їх батькам», – стверджує Мелвін Хейман, доктор медицини з Каліфорнійського Університету в Сан-Франциско. «Детальна оцінка і керівництво по підтримці правильного дієтичного режиму харчування, включаючи вживання в їжу цілих фруктів, а не фруктового соку, можуть сприяти зміцненню батьківського прагнення до здорових показників збільшення ваги їхніх дітей», – уточннюють дослідники.

Доктор Хейман і колеги підкреслюють, що немовлят слід годувати тільки грудним молоком або спеціальними молочними сумішами для штучного вигодовування, якщо годування грудьми неможливо, до тих пір, поки вони не досягнуть приблизно 6-місячного віку. «Не існує ніяких свідчень, згідно з якими дітям молодше 6 місяців необхідно споживати фруктовий сік», – пишуть вони. Що стосується малюків старше 6 місяців, батькам слід давати їм сік для немовлят в чашці, а не в пляшці, і тільки в тому випадку, коли сік рекомендований за медичними показаннями.

«Маленьких дітей слід заохочувати споживати самі фруктові плоди або у формі пюре», – стверджують вчені. «Дітям старше одного року можна давати фруктовий сік в якості складової частини основного прийому їжі або перекусу». При включенні фруктового соку в здоровий раціон харчування дитини, яка досягла одного року, батькам слід купувати тільки 100% свіжий або відновлений фруктовий сік. Лікарі нагадують, що фруктові напої не є рівними за своїми поживними властивостями натуральному фруктовому соку.

Кількість споживаного соку не повинна перевищувати 120 мл в день для малюків у віці від одного року до 3 років, і має становити 120-180 мл в день для маленьких дітей від 4 до 6 років. Для дітей більш старшого віку, а також підлітків, 250 мл фруктового соку в день більш ніж достатньо.

Крім того, не слід давати маленьким дітям фруктовий сік перед сном, підкреслюють автори, а також малюкам не слід дозволяти вживати сік протягом усього дня з закритою чашки або пляшки.

Дітей, починаючи з віку одного року і старше, також слід привчати споживати в їжу цілі фрукти, а педіатри, в свою чергу, повинні активно підтримувати політику скорочення споживання фруктового соку немовлятами і дітьми молодшого віку.

«Споживання фруктового соку в великих кількостях може призвести до виникнення розладів травлення, діареї, надмірної ваги і нестачі поживних речовин в організмі, а також до розвитку зубного карієсу», – пишуть автори. «Розведення соку водою, як правило, не знижує ризик появи проблем з зубами».

При обстеженні дітей з клінічними ознаками мальнутріціі (синдром недостатності харчування), вчені радять педіатрам уточнювати у батьків, яку кількість фруктового соку споживає їх дитина, оскільки саме надмірне споживання соку найчастіше є причиною нестачі поживних елементів або надмірної ваги у дітей. Ті ж питання слід задавати дітям з симптомами хронічної діареї, надлишкового метеоризму, при частих болях або здутті живота, а також лікарі повинні докладно пояснити батькам, наскільки шкідливими можуть бути фруктові соки для дитячих зубів.

Більш того, батьків слід застерігати від використання фруктового соку для лікування діареї або дегідратації. «Необхідно повністю виключити споживання непастеризованих соків в раціоні немовлят, дітей молодшого віку і підлітків», – пише доктор Хейман і його колеги. «А сік грейпфрута необхідно виключити з раціону будь-якої дитини, яка приймає лікарські засоби, що метаболізуються за допомогою ферменту CYP3A4», – застерігають вони.

Старшим дітям і підліткам також слід рекомендувати споживати цілі фрукти замість фруктового соку, з метою збільшити кількість споживаної клітковини. Батьки повинні розуміти, що простої води і знежиреного молока більш ніж достатньо, щоб задовольнити добову потребу в рідині для дітей старшого віку.

 

28.07.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)