Причини нічнного енурезу

 

Нічний енурез – мимовільне випускання сечі під час сну. Енурез буває денний і нічний. Денна форма патології зустрічається набагато рідше. Нічний енурез розвивається, коли доросла людина або дитина перестає контролювати сечовий міхур.

Середній вік, коли дитина повинна навчитися прокидатися природним потребам – 6 років.
Нічний енурез вважається не хворобою, а етапом розвитку. Нічний енурез у дорослих зустрічається в 1% випадків, в дитячому віці до 10 років – в 5%.
Захворювання підрозділяється на первинне, яке бере початок в ранньому віці, а також вторинне, що виникає після тривалої ремісії, через півроку відсутності проблеми.

 

Причини нічнного енурезу

 

Існує безліч факторів, що впливають на появу патології у дітей:

 • Пізній розвиток нервового центру. До нетримання можуть призвести епілептичні припадки, аутизм, збій функціонування нервової системи під впливом кисневого голодування.
 • Інфекційні хвороби сечостатевої системи: цистит, хвороби нирок, а також дефекти будови сечостатевих органів.
 • Проблеми зі сном. У нормі при наповненні сечового міхура під час сну імпульси передаються в мозок, тому людина прокидається. Якщо такі сигнали недостатньо сильні, може проявитися нічний енурез.
 • Гормональні порушення. Збій може бути спровокований цукровим діабетом, який викликає сильну спрагу. Рясне пиття призводить до посиленого вироблення сечі, збільшення міхура в розмірах. Таким чином, уві сні дитина не відчуває потребу в сечовипусканні і продовжує спати.
 • Генетична схильність. Вважається, що нічний енурез передається у спадок. Причина може ховатися в будові нервової системи батьків, і згодом захворювання може спостерігатися у їхніх дітей.
 • Психічні травми. Стрес – основний фактор, що провокує патологію. Зміна місця проживання, зміна колективу, смерть рідної людини або улюбленої тварини, конфлікти між родичами, іспити, а також часті покарання можуть привести до проблеми. Характерно виникнення захворювання у надмірно емоційних дітей з синдромом гіперактивності.

 

Спосіб життя при нічному енурезі

При виявленні патології у дітей батькам потрібно раціонально спланувати спосіб життя і режим дня дитини. Рекомендується виключити стреси, сильні фізичні та емоційні навантаження, а також привчити малюка вчасно лягати спати. Дітям раннього віку необхідно обов’язково спати вдень. Слід регулярно будити малюка серед ночі: так він швидше звикне ходити в туалет.
При нічному енурезі не можна їсти солоності, копченості, різні спеції, часникові та цибулеві страви. Також обмежують споживання води, молока, соків перед засинанням, уникають приймати їжу безпосередньо перед сном.

 

Наслідки нічного енурезу

Нічний енурез у дітей може призвести до виникнення невротичних захворювань, комплексам неповноцінності, психологічних травм, зайвої збудливості, сором’язливості, скритності, пригніченого настрою, погіршення навчання, сором’язливості, труднощам в соціальному суспільстві, а також до вегетативних порушень: зниження температури тіла, посиніння кінцівок, затримки фізичного розвитку. Ускладнення нічного енурезу може виражатися в погіршенні роботи нирок, так як дитина довгий час змушена лежати в мокрому ліжку. Згодом може утворитися кіста нирки, гідронефроз, нефрит, що в майбутньому веде до сечокам’яної хвороби, простатиту, імпотенції.

26.06.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 оцінки, в середньому: 3.3 з 5)