Діагностика геморою

Постановка діагнозу “геморой”, для досвідченого лікаря не становить особливих труднощів. У більшості випадків діагноз ставиться після опитування та огляду пацієнта. Оглядають хворого в колінно-ліктьовому положенні і в положенні навпочіпки. Огляд доповнюють пальцевим дослідженням прямої кишки, аноскопа, ректоскопію, ірігоскопії. Дані методи дослідження в більшій мірі проводять з метою виключення інших патологій товстого кишечника, які часто супроводжують геморой або ховаються за маскою із симптомів характерних для геморою.

Пальцеве дослідження – цінний метод діагностики, тільки після цього дослідження проктолог призначає і виконує аноскопію і ректоскопію. Це дослідження має як орієнтовний характер для оцінки можливості проведення найбільш складних діагностичних маневрів, так і цілеспрямоване для деталізації місцевих ознак патології.

Аноскопія – метод інструментального дослідження прямої кишки за допомогою аноскопа (спеціальний інструмент), на глибину до 12-14 см від заднього проходу. Процедура абсолютна безпечна.

Ректоскопія (Ректороманоскопія) – один з провідних методів інструментального дослідження при якому оглядається вся пряма кишка і частина сигмовидної кишки, таким чином ректоскоп проникає на глибину 25-35 см від заднього проходу. Ректоскоп є спеціальним приладом у вигляді трубки, оснащеним оптичною системою і освітлювальними елементами. Залежно від показань і можливого діагнозу вибирається гнучкий або ригідний (жорсткий) ректоскоп. При використанні гнучкого ректоскопа з’являється можливість огляду верхніх відділів кишечника (до сліпої кишки). Сучасні Ректоскопи мають високий рівень візуалізації поверхні слизової оболонки, що дозволяє діагностувати багато відхилень на самій ранній стадії.

 

 

Іригоскопія – рентгенологічний метод дослідження при якому товстий кишечник заповнюється контрастною речовиною (барієва суміш), і робляться рентгенівські знімки. Дане дослідження має велику діагностичну цінність, так як дозволяє уточнити або виключити велику кількість захворювань товстого кишечника.

Будь-які інструментальні методи діагностики геморою необхідно доповнити лабораторними аналізами. Для такої патології як геморой особливо з частими і рясними кровотечами, необхідно проведення загального аналізу крові для виявлення анемії, яка характеризується зниженням гемоглобіну та еритроцитів у крові.

12.10.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)