Як довго триває біль після пломбування кореневого каналу?

 

Більшість людей пов’язують пломбування кореневого каналу з великим болем і дискомфортом. Однак, незважаючи на те, що більшість людей може відчувати невеликий дискомфорт під час і після пломбування кореневого каналу, надмірні хворобливі відчуття не є нормою.

Сучасні технології знеболювання роблять цю процедуру безпечною, швидкою і в більшості випадків безболісною, що є чудовим способом порятунку природного зуба. Але не варто забувати, що своєчасна профілактика карієсу і своєчасне його лікування, перешкоджає подальшому проникненню інфекції в кореневий канал і розвитку такого ускладнення карієсу, як пульпіт.

 

Скільки відчувається біль після лікування кореневих каналів?

Більшість людей повідомляє про наявність у себе хворобливості і легкого дискомфорту після пломбування кореневих каналів. Причини цього можуть наступні:

 • Запалення тканин на верхівці кореня. Навіть після того як стоматолог видалив судинно-нервовий пучок (пульпу) з кореневого каналу, на верхівці кореня залишається запалена ділянка тканин, що утворилася після розриву пульпи під час її видалення.
 • Пошкодження інструментом. Після видалення пульпи стоматолог проводить інструментальну обробку кореневого каналу під час якої може призвести до пошкодження тканин біля верхівкового отвору кореня.
 • Вихід пломбувального матеріалу за верхівку кореня. В процесі пломбування часто для зменшення ймовірності розвитку ускладнень пульпіту (існує такий метод лікування, який в даний момент вважається застарілим) стоматолог виводить пломбувальний матеріал за верхівку кореня, що в свою чергу може на деякий час викликати реакцію оточуючих тканин.

У більшості випадків хворобливість і дискомфорт, пов’язані з пломбуванням кореневого каналу, повинні припинитися протягом декількох днів. Якщо хворобливі відчуття не проходять або стають з кожним днем ​​все більш інтенсивними, потрібно звернутися до свого стоматолога.

 

Можливі ускладнення пломбування кореневого каналу, які можуть викликати біль

Сучасні пломбувальні матеріали та інструменти для лікування кореневого каналу в більшості випадків дозволяють виконати цю процедуру успішно. Однак іноді пломбування кореневого каналу може закінчитися одним з наступних ускладнень:

 • неповне заповнення кореневого каналу пломбувальним матеріалом (в більшості випадків хворобливість виникає через тривалий проміжок часу і викликане утворення періодонтиту);
 • присутність додаткового кореневого каналу або відгалужень основного, які не були запломбовані;
 • кореневий канал, який перешкоджав повній механічній та медикаментозній обробці кореневого каналу;
 • вертикальна тріщина зуба;
 • помилки ендодонтичного лікування.

Якщо причина болю через пропущений канал або відгалужень основного каналу, то стоматолог проведе пломбування додаткового каналу або перепломбування основного каналу.

При вертикальній тріщині зуба, найімовірніше буде потрібно видалення.

Якщо періодично виникають запалення на верхівці кореня, то є можливість провести зубозберігаючу операцію – резекцію верхівки кореня.

 

Як полегшити біль після пломбування кореневого каналу?

У більшості випадків хворобливість після пломбування не потребує прийняття допоміжних лікарських засобів. Однак при інтенсивних болях можна прийняти знеболюючі засоби (групи нестероїдних протизапальних засобів) чітко дотримуючись інструкції по застосуванню і після консультації з вашим стоматологом.

Так само зменшення хворобливості сприяє щадне відношення до зуба, таке як пережовування їжі на протилежному боці і хороша гігієна порожнини рота. Головне пам’ятайте, що погане очищення нещодавно лікованого зуба може привести до запалення ясен і області цього зуба, і виникнення больових відчуттів.

01.03.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)