Як вирівняти зуби без брекетів

Красива посмішка служить відмінним інструментом вираження симпатії, вона допомагає в спілкуванні і створює в оточуючих гарний настрій. На жаль, не всім людям пощастило мати сяючу посмішку від природи, а найвідоміший спосіб навести в роті порядок – установка брекет-системи. Ці системи різноманітні і результативні, але їх носіння часто створює фізичний і психологічний дискомфорт. Тому люди шукають альтернативні варіанти, хочуть дізнатися як можна вирівняти зуби без брекетів.

Найчастіше, виправлення прикусу у дорослих без брекетів застосовується коли необхідний бездоганний зовнішній вигляд. Наприклад, на роботі неприйнятно носити навіть прозору систему. Погіршення дикції при установці брекетів теж служить причиною відмови від них, та варто сказати, що її можна привести в порядок мовними вправами.

Під час частих розмов, замки брекетів сильно натирають слизову, і доводиться боротися з болем. Для зменшення больових відчуттів використовують віск, приклеєний на замочки, але не кожна людина готова миритися з болем і дискомфортом. Виправлення прикусу без брекетів не завдає сильного болю, це особливо важливо, якщо у вас низький больовий поріг.

Виправити зуби без брекетів також варто коли неправильне розташування мають лише один-два зуба, або прикус незначно відрізняється від норми. В такому випадку установка системи просто не має сенсу.

У разі якщо у вас алергія на метал, то потрібно робити виправлення кривих зубів без брекетів, адже метал є невід’ємною частиною брекет-систем. Також брекети вимагають спеціального догляду і відмову від прийому деяких видів твердої їжі. Тут немає нічого складного, але якщо ці умови для вас неприйнятні, нижче ми розповімо чи можна вирівняти зуби без брекетів.

І нарешті, виправлення зубів без брекетів застосовують для зміни прикусу в дитячому віці, і з метою профілактики дефектів у дітей до 12 років.

Більшість проблем з прикусом формуються на етапі раннього розвитку дитини і усунути їх можна без застосування брекетів в різному віці. Наприклад, причиною проблем є генна схильність, надмірне захоплення соскою в ранньому віці, або недолік твердої їжі в раціоні малюка, через що м’язи щелепи починають слабшати і зубний ряд викривляється.

 

Способи вирівнювання зубів без брекетів

Чи можна виправити нерівні ікла дитині? Це можна і потрібно робити! Для дітей і дорослих використовуються різні способи вирівнювання зубів без використання брекетів.

Багато батьків дітей дошкільного віку не приділяють уваги прикусу малюка, сподіваються, що з випаданням молочних зубів, ситуація виправиться самостійно, і дитина отримає рівні зуби без брекетів. Однак, неправильно розташовані молочні зуби не дають корінним досить простору для зростання.

Корекція прикусу і виправлення положення зубів в дитячому віці простіше і швидше. Тому ортодонти рекомендують вперше показувати дитину фахівцеві в 5-6 років.

Сучасна медицина пропонує випрямлення зубів без брекетів декількома способами. Всі вони не вимагають постійного носіння пристроїв, доставляють мінімум дискомфорту, і дозволяють уникнути необхідності в носінні брекет-систем.

 

Пластинки для вирівнювання зубів

Це пристосування складної конструкції призначено винятково для дітей, і необхідно для того, щоб розширити міжзубний простір, звільнивши місце для корінних зубів. Вони не дуже комфортні для дитини, але призначені для більш складних випадків викривлення, ніж інші варіанти.  Пластинки є накладкою на полімерній основі, до якої прикріплені металеві дуги та гвинтики. Вони бувають абсолютно різних форм і розмірів, але принцип роботи завжди однаковий: за допомогою рухомих механічних елементів регулюється тиск на щелепу.

Для виготовлення спочатку роблять зліпок, на основі якого і створюють індивідуальну пластинку для дитини. Як правило, її носять близько 1,5-2 років.

 

Трейнери для вирівнювання зубів

Трейнери створені для дітей із змінним прикусом, що формується у віці 6-8 років. Також існують спеціальні моделі для вирівнювання зубів у дорослих.

За допомогою трейнерів, простим і безболісним способом, відбувається зміна розташування зубів відносно один одного.

Вони виготовляються серійно з пластичного матеріалу – силікону, де під кожен зуб виділена окрема секція. Ці еластичні секції направляють різці в правильному напрямку, завдяки чому трейнери доставляють мінімум дискомфорту, а всі зуби ростуть правильно. Тривалість курсу носіння трейнерів визначається ортодонтом індивідуально для кожної людини. Як правило, вона складає від 6-8 місяців.

 

Капи для вирівнювання зубів

Їх часто використовують для випрямлення зубів без брекетів у дорослих. Капи є пластинками з твердого прозорого полімеру, що виготовляються за індивідуальним зліпком. Капи одягаються на верхню і нижню щелепу, зазвичай на ніч, але в них можна хо

дити і вдень, знімаючи для прийому їжі. Завдяки сучасним технологіям можна виготовляти капи різної товщини, що забезпечує необхідний вплив на кожен зуб окремо.

Виправлення прикусу у дорослих процес більш тривалий, ніж у дітей. Капу зазвичай носять кілька місяців, а частіше років, в залежності від ступеня викривлення. При її використанні спочатку може виникати дискомфорт, тягнучі або ниючі болі, може знадобитись прийом знеболюючих препаратів.

За капою легко доглядати. Знявши, її достатньо почистити щіткою, використовуючи спеціальну пасту або звичайне мило.

 

Елайнери для вирівнювання зубів

Створення красивої посмішки у дітей і дорослих можна довірити елайнеру – це просунута версія капи, яка повністю облягає кожен зуб.

Виготовляються елайнери індивідуально під кожну людину за допомогою 3D-моделювання. Їх виготовленням займаються професіонали, які пройшли спеціальне навчання. Елайнери мають естетичний вигляд, непомітні при носінні і розмові, легко знімаються. Матеріалом для їх виготовлення служить нешкідливий для здоров’я полікарбонат. Істотним недоліком елайнеров є їх висока ціна, якби не вона, то на питання: як вирівняти зуби без брекетів, була одна відповідь – елайнери.

 

Еластопозіціонери для вирівнювання зубів

Це ще один ефективний пристрій з міцного пружного матеріалу вініл-силікону, що дозволяє вирівняти зуби дорослій людині без брекетів. З їх допомогою можна впоратися навіть з запущеними випадками. Еластопозіціонери дозволяють зрушувати зуби на відстань до 4 мм. Їх використовують для виправлення прикусу, вирівнювання зубного ряду і окремих зубів.

Еластопозіціонери виготовляються індивідуально під кожну людину. Вони знімні, одягаються на ніч і іноді носяться кілька годин удень. Періоди носіння визначає ортодонт.

 

Вініри і люмініри

Що робити, якщо потрібно випрямити один зуб, при нормальному прикусі? Використовувати вініри. Вони бувають повними або неповними. Повні мають вигляд ковпачка, який надягають на зуб, неповні – це пластинки які вставляються між зубів. Носити їх потрібно постійно.

Переваги вінірів:

  • Допомагають не тільки вирівняти зуби, але і прикривають їх відколи;
  • Оптимальний і недорогий варіант, який використовують при невеликих дефектах;
  • Практично непомітні;
  • При правильному догляді можуть прослужити до десяти років.

Недолік в тому, що перед установкою вініра, зуб потрібно обточувати.

Люмініри представляють собою вдосконалені вініри. При їх установці немає необхідності обточувати зуб, тому що вони набагато тонше вінірів (0,2 мм проти 0,6 мм), але також надійні. Їх мета та ж – замаскувати дефект.


 

Щоб не допустити викривлення прикусу, важливо не забувати про профілактику. У дитячому віці все можна виправити набагато простіше і значно дешевше. Для цього батькам потрібно c ранніх років відучувати малюка від шкідливих звичок, які можуть негативно позначитися на стані зубів.

Вирівнювання зубів без брекетів більш комфортне, в деяких випадках, коштує не так дорого як установка брекет-системи, і немає необхідності в регулярному відвідуванні лікаря. Адже брекети необхідно постійно підкручувати і налаштовувати, для чого необхідні регулярні візити до лікуючого ортодонта.

26.02.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)