Що таке вініри

 

Білосніжна усмішка зірок давно стала стандартом краси, але до сих пір не всі знають, в чому її секрет. Ні, вони не змінюють зуби, а лише прикривають їх спеціальними накладками – винирами. Технологія ця була освоєна ще на початку XX століття, накладки на той момент були знімними і не настільки зручними як зараз.

 

Вініри. Показання та протипоказання

Що таке вініри? Вони являють собою пластинки, виконані з композитних або керамічних матеріалів, які кріпляться на зуби. Найчастіше вони застосовуються в естетичних цілях: для приховування потемніння емалі, сколах, для усунення нерівності зубного ряду. Вони встановлюються, як правило, на зуби, які видно при усмішці.

Існують і терапевтичні причини установки пластин – для захисту зуба, наприклад, у духових музикантів.

У деяких випадках вінір встановлюють тільки на передню частину зуба, іноді потрібна установка і на ріжучу кромку. В середньому, їх товщина складає 0,5-0,6 мм. Для прикладу, це в два рази товще, ніж яєчна шкаралупа.

Протипоказання до встановлення вінірів:

 • зуби піддаються сильному стиранню;
 • у пацієнта спостерігається бруксизм (скрегіт зубами);
 • звичка що-небудь гризти, відкорковувати пляшки зубами;
 • прямий прикус. При інших видах неправильного прикусу установка можлива, але все ж не рекомендується;
 • велика вірогідність пошкодження, наприклад, хокеїстам. По-перше, немає гарантії, що вони витримають удар, а по-друге, ламаючись, вони можуть зашкодити не тільки порожнині рота, але і внутрішнім органам;
 • пошкоджений з внутрішньої сторони зуб – вініру просто не буде за що триматися.


Протипоказанням для установки також є відсутність 6-х або 7-х зубів. Вінір треба берегти від надмірних навантажень, якщо ж немає жувальних зубів, то навантаження перерозподілити просто нема на що.

 

 

Термін служби вінірів

Результати досліджень показують, що через сім років після установки керамічних вінірів ніяких проблем з ними не відчувають 86% опитаних.

Більш тривале дослідження показало, що навіть через 12-13 років відсоток тих, у кого вініри продовжували служити все ще високий – 91%. Через 15-16 років цілісністю накладок могли похвалитися 73% опитаних.

Причини, через які керамічні накладки виходили з ладу, найчастіше були винні самі пацієнти: вони не дотримувалися гігієни порожнини рота, не уберігали зуби від травм і не стежили за різкими перепадами температур (матеріал вінірів до них чутливий).

Композитні вініри, термін служби яких помітно нижче, влаштовували лише 67% пацієнтів після 2 роки і 5 місяців.

 

Які вініри вибрати?

Якщо потрібен миттєвий результат, то вибір варто зупинити на композитних. Якщо ж є можливість почекати, то краще віддати перевагу керамічним матеріалам. Вони добре себе зарекомендували.

На чому зупинити вибір на кераміці – на порцеляні або цирконії?

Порцелянові вініри не такі міцні. Накладки, виготовлені з цирконію мають два шари різних матеріалів, тому вони міцніше. Що стосується естетики, то візуальної різниці ніякої.

Коронка або вінір?

Це питання має вирішити лікар. Якщо зуб сильно пошкоджений, то логічно буде поставити коронку. В ідеалі, якщо є хоч одна причина, чому вінір не підходить, перевага віддається коронці. На жувальні зуби можна ставити тільки її.

Брекети або накладка?

У разі коли потрібна мінімальна корекція, накладки буде досить. Якщо ж необхідні серйозні зміни, то без брекетів не обійтися.

 

Чи шкідливі вініри?

Незважаючи на те що відбувається сточування емалі, установка накладок не несе шкоди для здоров’я зуба в більшості випадків. Накладки виготовляють з біосумісних матеріалів, що виключає побічні ефекти. Іноді можливе підвищення чутливості зуба до холодного / гарячого. Вкрай рідко спостерігається руйнування зуба.

Зубні вініри не вимагають спеціального догляду – достатньо дотримуватися класичних правил гігієни порожнини рота. Якщо встановлена ​​накладка з композитних матеріалів, то лікар порекомендує утриматися від фарбувальних речовин на зразок червоного вина, кави, чаю. Головне правило – не гризти що б там не було!

Перш ніж зважитися на установку вінірів, потрібно дізнатися якомога більше про клініку, де буде проводитися процедура. Важливо звернути увагу на досвід лікаря і на те, яке обладнання є в розпорядженні. При знайомстві з лікарем слід переконатися, що він готовий вислухати думку пацієнта, і не буде їм нехтувати при підборі кольору і установці накладок, адже найкращі вініри – це ті, які підходять саме вам!

21.02.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)