Вініри для голлівудської посмішки

Багато людей незадоволені кольором або формою своїх зубів.
Коли мова йде тільки про колір – це ще півбіди, дана проблема в більшості випадків вирішується за допомогою відбілювання. Але якщо колір зубів змінений занадто сильно, або вони мають негарну форму від народження чи в результаті травми або карієсу – ідеальним рішенням можуть стати вініри.

Вініри – вкладки на передні зуби – дозволяють змінити форму, колір зубів, виправити дефект їх положення і досягти сліпучої «голлівудської» посмішки. Вінір, це тонка, переважно керамічна пластинка, яка міцно приклеюється до зуба.

На сьогоднішній день в якості облицювання зубів використовують, в основному, композитні матеріали і фарфор (кераміку). Порцелянові вініри на сьогоднішній день є не тільки самими щадними, але і самим гігієнічними, а, отже, довговічними. Фарфор легко очищається, на ньому практично не утворюється наліт, і він найбільш близький до емалі за своїми фізичними характеристиками. А з точки зору естетики йому взагалі немає рівних, чого не можна сказати про композитні вініри.

Як роблять вініри?

Для початку лікар і пацієнт визначають колір і форму, яку вони хочуть отримати. Далі під анестезією зуби препаруються, тобто знімається тонкий шар емалі (0,5 міліметра), який в подальшому замінить фарфор. Лікар знімає зліпки з зубів, за якими в лабораторії відливають моделі з гіпсу. На цих моделях технік, як художник «ліпить» майбутню форму і колір зубів. Далі готові вініри надходять в клініку, де лікар приміряє і фіксує їх на спеціальний композитний цемент, який забезпечує дуже міцний і довговічний зв’язок вініра з зубом.

До речі, всі «голлівудські» посмішки зроблені не на кіностудіях, а в стоматологічному кріслі. Більш того, вініри були придумані дантистом з Голлівуду саме для кіно. Спочатку вони робилися з пластмаси і надягали їх спеціально для зйомок. І тільки новітні технології дозволили створювати вініри з кераміки і приклеювати їх на композитні цементи на довгі роки.

Термін служби вінірів

Насправді, тривалість життя керамічних накладок обмежена тільки поведінкою їхнього власника. З керамічними накладками потрібно доглядати так само дбайливо, як за рідними зубами. Тобто не розкушувати ними горіхи і не захоплюватися гарячими напоями – контраст температур не йде на користь вінірам.

Вініри встановлюються на зуби на все життя. У дбайливого господаря конструкція буде в порядку як мінімум кілька десятиліть.

09.09.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)