Що потрібно знати про вініри?

Вініри являють собою тонкі керамічні, фарфорові або композиційні пластинки, які за допомогою новітніх засобів кріпляться до передньої частини зуба для його реставрації. Тонка порцелянова пластина після приклеювання до зуба стає досить міцною і надійно тримається на зубі. За допомогою вінірів можна змінити колір зубної емалі, усунути дефекти, змінити його форму і досягти чудових результатів.

Коли застосовують вініри?

Вони показані для здійснення реставраційних цілей або косметичних. Зі свідчень для використання даного способу реставрації зубів слід назвати наступні:

 • відмітний колір одного з зубів в порівнянні з іншими;
 • неправильне розташування зубного ряду;
 • неправильна форма зубів;
 • для маскування пломб, які відрізняються кольором від зуба, а також після реставрації сколів;
 • усунення щілини між зубів;
 • відбілювання зубів.

 

Чи відчувається біль при установці вінірів?

Це питання люди задають найчастіше. Відповідь проста це практично безболісна процедура. Для установки вініру не потрібно видалення нервів. При цьому на зуб буде надано мінімальний вплив через товщину пластинки. Дана процедура не забере багато часу, тому що керамічні вініри роблять в зуботехнічній лабораторії, щодо композиційних вставок треба відзначити, що вони можуть бути встановлені на першому прийомі.

Як здійснюється установка вінірів?

Ця процедура проводиться в два прийоми. На першому візиті знімається верхній шар зубної емалі, це необхідно для того щоб можна було зробити чіткий відбиток зуба. Далі цей відбиток передається в лабораторію, де робиться емалева накладка з кераміки – сам вінір. Після виготовлення вініру пацієнт приходить на другий прийом, на якому доктор робить примірку і приклеює накладку на підготовлений зуб. Область, де зуб межує з вініром, полірується. За часом кожен прийом займає 2 години не більше.

Кому протипоказані вініри

Не рекомендується встановлювати вініри якщо у пацієнта:

 • зуби ослаблені і пошкоджені карієсом;
 • дефіцит зубної емалі;
 • прикус прямий;
 • звичка сильно стискати зуби або скреготати ними.

Переваги вінірів

Якщо порівнювати з іншими різновидами стоматологічних реставрацій, вініри відрізняються такими перевагами:

 • Керамічні вініри можуть похвалитися таким же сходством з натуральними зубами;
 • Плями на вінірах не залишаються навіть після вживання яскравих фарбувальних продуктів і сигарет;
 • Великий термін експлуатації.

Способи догляду за вінірами

Після установки вінірів зуби рекомендується чистити не менше двох разів на день використовуючи для цього зубну щітку і зубну нитку, так як зубний наліт, що скупчується в незакритих вінірами областях зуба може спровокувати виникнення карієсу. Вініри не варто навантажувати – їсти тверду їжу, лузати насіння, гризти горіхи а також інші тверді предмети -це може викликати злам пластини. Вініри з композиційних матеріалів потребують особливого догляду – вимагають полірування.

Термін служби вінірів

Якщо накладки зроблені з композиційних матеріалів то термін їх служби 5-8 років, тоді як керамічні можуть прослужити приблизно 10 років і більше, так як цей матеріал міцніший. Безумовно, тривалість служби також залежить від правильної експлуатації і способів догляду за винирами.

Чи завдають вініри шкоди?

Закріплення вінірів як правило передбачає і подальшу носку навіть після завершення терміну служби і заміни. Проте зуби страждають, оскільки перед установкою пластини з них знімається верхній шар емалі. У майбутньому, якщо хворий не захоче заміняти вініри, то йому буде потрібно провести процедуру по відновленню зубної емалі.

03.03.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 оцінки, в середньому: 5 з 5)