Лікування карієсу народними способами

Карієс – це захворювання, причиною якого є карієсогенні мікроорганізми, що знаходяться в порожнині рота, їжею для яких виступають харчові залишки, в результаті утворюються органічні кислоти, що призводять в подальшому до руйнування спочатку зубної емалі, а потім і всієї тканини зуба.

Якщо уникнути спеціальної наукової термінології, то можна виділити наступні стадії даного захворювання:

 • Карієс, що виявляється у вигляді плями. Дана форма виражається появою невеликої плямочки, яка може залишатися без змін тривалий час.
 • Карієс, який вражає поверхню зуба. Руйнується верхній шар зуба – емаль, хворий відчуває чутливість на холодне і гаряче.
 • Карієс в середній стадії. Руйнується зубна емаль і дентин, з’являється чітко виражена чутливість на гаряче, холодне і солодке. Біль проходить досить швидко.
 • Карієс в глибокій стадії. Для даної стадії захворювання характерно глибоке ураження нутрощів зуба, розташованих близько до нервових закінчень, біль сильна і нестерпна, роздратування на все холодне і гаряче.

Основні причини виникнення карієсу:

 • Відсутність правильного догляду за порожниною рота і зубами
 • Нехтування регулярним чищенням зубів
 • До розвитку карієсу можуть привести такі захворювання: цинга, рахіт, остеохондроз, ексудативний діатез, цукровий діабет. Вони підсилюють дане захворювання, і сприяють його активізації.
 • Ослаблений імунітет
 • Генетична схильність. Даний пункт є досить спірним і неоднозначним, але треба відзначити, наприклад, такий факт, що у представників африканського континенту карієс не розвивається взагалі, а ось жителі Азії, навпаки, схильні до цього захворювання досить часто. Це може бути пов’язано як і з певним харчовим раціоном, так і наявністю – відсутністю достатньої кількості сонячного світла, але роль генетичної схильності теж не треба списувати з рахунків.

 

Профілактика карієсу

Завжди краще попередити виникнення захворювання, ніж боротися з його наслідками, це становить прописну істину. Профілактика такого захворювання, як карієс досить легка тільки на перший погляд, якщо ви хочете забезпечити комплексний захист своїх зубів, тоді вам доведеться застосовувати кілька способів одночасно, і виділити на профілактику цього захворювання трохи більшу кількість часу, ніж ви звикли.

Отже, щоб не було потрібно лікування карієсу в домашніх умовах, необхідна наступна профілактика даного захворювання:

 • Банально, просто, і максимально ефективно – регулярно чистите зуби. Найкраще це робити після кожного прийому їжі. Слідкуйте за тим, щоб зубна щітка, якою ви користуєтеся, не була зношеною. Дуже добре користуватися додатково зубною ниткою.
 • Жуйте жувальну гумку без цукру. Як показує статистика, до тих людей, які регулярно вживають жувальну гумку набагато рідше з’являються нові дірки в зубах, так що в даному випадку, як це звичайно не дивно, а реклама дійсно не бреше.
 • Утримайтеся від вживання всього липкого і солодкого. Особливо останнього, адже надмірне вживання саме його є основною причиною появи гнильних уражень ваших зубів. Найнебезпечніші продукти для здоров’я ваших зубів, це: ізюм, банани, тістечка, цукор, молочний шоколад, пончики.
 • Регулярно відвідуйте стоматолога, вчасно проведений огляд допоможе діагностувати карієс ще на ранній стадії, і застосувати для його лікування необхідні заходи.

Карієс: лікування народними засобами

Якщо все-таки, незважаючи на всі запобіжні заходи, ви виявили у себе карієс, а звернення до кваліфікованого фахівця зараз не є можливим, тоді вам необхідно вилікувати карієс в домашніх умовах. Ще раз треба зазначити, що це можливо тільки на ранніх стадіях захворювання, при глибокому ураженні зубної тканини, вам швидше за все знадобиться термінова допомога стоматолога. На пізніх стадіях захворювання установка пломби зазвичай не має ніякого сенсу, тому, швидше за все хворий зуб вам просто вирвуть.

Застосування народних засобів при лікуванні карієсу не зажадає від вас наявності спеціальних знань або навичок в приготуванні ліків, всі рецепти є досить простими, і їх застосування буде найбільш ефективним, якщо ви будете дотримуватися також комплекс профілактичних заходів, спрямованих проти карієсу.

Настоянка шавлії

У склянці окропу розбавте одну столову ложку шавлії. Отриману суміш необхідно настоювати протягом години. Їй потрібно полоскати рот, а також тримати на ураженому карієсом зубі ватку, змочену цим розчином.
Даний препарат є прекрасним природним антисептиком, завдяки тому, що шавлія вбиває гнильні бактерії, розвиток карієсу призупиняється.

Лікування прополісом

Прополіс є одним з найвідоміших і ефективних способів лікування карієсу в домашніх умовах. Вам потрібно покласти на хворий зуб, і тримати на ньому протягом півгодини попередньо підготовлену горошину прополісу, зверху поклавши ще ватний тампон.

Господарське мило

Даний засіб можна використовувати також в якості профілактики даного захворювання. Для того, щоб лікувати зуби за допомогою господарського мила, вам необхідно проводити їх регулярну чистку мильним розчином. Використовуйте тільки свіжоприготований розчин, сам процес як і при чищенні звичайною зубною пастою. Після того, як ви закінчите цю процедуру, кілька разів добре прополощіть рот водою.
У чому полягає лікувальний ефект господарського мила? Перш за все в тому, що на слизову оболонку зуба потрапляє достатня кількість гаммоглобуліна, який відповідальний за боротьбу з грибками, бактеріями, трихомонадами. Саме завдяки йому господарське мило і надає цілющий ефект при гнильних ураженнях зубів, причиною яких є саме бактерії і продукти їх життєдіяльності.

Настоянка аїру

Для того, щоб відновити, хворий, але ще не остаточно зруйнований і цілий зуб, відмінним народним засобом є застосування горілчаної настойки на основі аїру. Готується вона наступним чином: вам потрібно взяти 0,5 літра горілки, і додати в нього приблизно півсклянки подрібнених коренів аїру. Дану суміш необхідно настоювати не менше семи днів. Отриманим розчином полощуть хворий зуб протягом однієї-трьох хвилин, а потім його випльовують. Проводяться дані процедури або перед сном, або під час появи болю.

Для посилення ефекту можна використовувати виготовлену подібним чином горілчану настоянку прополісу (даного інгредієнта потрібно 10-20 грам). Потрібно просто змішати розчин аїру і прополісу, і полоскати отриманою сумішшю хворий зуб. Цілющий ефект даного препарату полягає в тому, що прополіс добре пломбує всі тріщини, які є на ваших зубах, а аїр зміцнює і знеболює коріння.

Часник зупинить зубний біль

Для того, щоб тимчасово призупинити зубний біль, непоганим засобом є часниковий сік. З часточок часнику, за допомогою вижималки вам необхідно приготувати часникову пасту, потім нанести її на ватний тампон, і прикласти до хворого зуба до того моменту, поки біль не вщухне.

Потрібно також відзначити, що не будь-яке лікування карієсу народними засобами може бути ефективним. Наприклад, один з найпопулярніших способів лікування – це додавання в часниковий сік таких інгредієнтів, як рослинна олія і мед, проте використання даних речовин з точки зору сучасної медицини не представляється доцільним.

Тому, обов’язково уважно ознайомтеся з кожним із народних рецептів, які знайдете, будь то в старих журналах або на просторах інтернету, почитайте відгуки про даний чудодійний засіб. І обов’язково, при виникненні серйозних уражень зуба зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця.

14.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)