Керамічні вініри

Що таке керамічні вініри – це пластинки з кераміки, що прикривають зовнішній ряд зубів і виправляють їх колір і форму. Їх ще називають непрямими або ортопедичними. Мікропластинки монтуються на проблемний зуб, який попередньо трохи обточується (можна поставити без обточування).

Товщина керамічної накладки приблизно 0,50-0,70 міліметра (трохи товщі яєчної шкаралупи), а її забарвлення абсолютно не відрізняється від природних зубів пацієнта. Раніше до вінірів зараховувалися спеціальні пластинки з пластмаси, вони прикріплялися до зубів акторів Голлівуду для отримання на екранах знаменитої голлівудської посмішки. Ці вініри були тимчасовими, після зйомки вони знімалися або просто мимовільно відвалювалися. Сьогодні вініри виготовляються з двох матеріалів – кераміки і композитів. Але керамічні вініри більш якісні, їх використання практикується в елітних клініках.

 

Показання для застосування керамічних вінірів:

 • Бажання закрити проміжки між передніми зубами;
 • Неправильна форма зубів;
 • Неприємне забарвлення (природна або придбана);
 • Невелике викривлення зубів;
 • Жовтизна емалі;
 • Зміна кольору після депульпації;
 • Патологія форми;
 • Наявність старих пломб іншого кольору;
 • Посттравматичні тріщини, відколи;
 • Руйнування (не більше 40%).

Протипоказання для керамічних вінірів:

 • Карієс;
 • Пародонтоз;
 • Захворювання ясен;
 • Ерозія емалі;
 • Ослаблення зубних тканин;
 • Скрегіт зубами в стані сну
 • Депульповані зуби;
 • Патології емалі;
 • Патологічний прикус;
 • Шкідливі звички (гризти нігті, горіхи);
 • Велика пломба або руйнування на язиковій поверхні зуба;
 • Заняття пацієнта єдиноборствами та іншими екстремальними видами спорту.


Після усунення протипоказань, керамічні вініри можна встановлювати. Важливо пам’ятати, що вони використовуються при невеликому ступені патології і легких дефектах зубного ряду.

 

Установка керамічних вінірів

Виробляються керамічні вініри досить швидко. Стоматолог знімає приблизно півміліметра емалі, робить гіпсовий відбиток, відправляє його в лабораторію. Технік на підставі зліпка виточує постійну пластинку. Робиться це однією з декількох виробничих методик.

Традиційний метод полягає в нашаруванні спеціальних порошків. Другий спосіб – лиття під тиском (прес кераміка). Третя методика – виточування з суцільнолитого шматка. На ціну вініра метод його виготовлення впливає не особливо сильно. Тому методика вибирається техніком в залежності від обладнання. Найчастіше в лабораторії виготовляються накладки на кілька зубів. Для виробництва широко застосовуються комп’ютерна технологія.

Постійні накладки виробляються за сім-десять днів, тому після зняття зліпка ставиться тимчасовий пластиковий вінір, який робиться прямо у стоматолога. Така пластинка потрібна тому, що після видалення емалі, зуб надзвичайно відчуває холодне і гаряче.

Якщо композитні вініри встановлюються за єдиний похід до стоматолога, то установка керамічних вінірів вимагає двох візитів. При першому прийомі пацієнта консультують, оцінюється стан, робиться анестезія і знімається емаль. Зняття емалі без знеболювання заподіює сильний дискомфорт. Потім робиться зліпок, який відправляється в лабораторію. Тимчасовий вінір монтується для збереження приємної посмішки та зняття надмірної чутливості.

Накладки ставляться виключно на здорові зуби, тому перед монтажем потрібна санація рота. Зуби ретельно чистяться для закріплення вініру. Перед кріпленням постійної конструкції лікар контролює щільність прилягання до зубної поверхні, дивиться на прикус. Якщо стоматолог задоволений приляганням і якістю конструкції, він її цементує на потрібному місці, зайвий цемент видаляється. Приклеювання накладки зубним цементом робиться за єдиний прийом лікаря. Перевагою цього цементу є те, що він не викликає алергії, монтаж повністю безболісний, тому наркоз не потрібний.

Кераміка не змінює колір з часом, вона досить міцна. Корекція вінірами застосовується для зони посмішки, конструкція зберігає свій вигляд і працездатність протягом десятиліття.

 

Вартість керамічних вінірів


Кераміка – унікальний матеріал, який дозволяє домогтися відмінного зорового ефекту. У численних телевізійних програмах, де робиться омолоджування пацієнта, використовуються керамічні пластинки. Всі, хто дивився подібні передачі, бачив, який приголомшливий ефект виходить. Якщо порівнювати фото до процедури і після неї, то можна помітити, що зуби з вінірами виглядають трохи ширше, ніж природні зуби людини. По довжині ніяких відмінностей між протезом і натуральними зубами не спостерігається.

Ціна встановлення керамічних вінірів обговорюється з пацієнтом заздалегідь, до виготовлення накладок. Вартість такого задоволення чимала, але і посмішка виходить прекрасна. Ніякої корекції протягом всієї експлуатації не потрібно.

 

Відмінності від композитних вінірів

Від використовуваного матеріалу залежить якість протеза. Кераміка – якісний практично матеріал, що повторює всю конфігурацію зуба. Час теж майже не діє на кераміку, вона не стає темніше, відмінно прилягає, служить довше композиту. Композиційний матеріал менш довговічний, швидко темніє, гірше прилягає – все це призводить до скупчення бактерій в районі прилягання пластини до зуба.

Керамічні вініри на вигляд схожі на справжні зуби, це хороший вибір для тих, хто хоче виглядати чудово. Якщо порівнювати композитні і керамічні – перші виграють тільки за ціною. Якщо потрібна якісна і красива посмішка, то краще вибирати кераміку. Композит виглядає значно гірше, а також може відклеїтися.

Кераміка для протезування виготовляється з використанням оксиду алюмінію, діоксиду цирконію, медичної порцеляни. Їх різновидом є голлівудські керамічні люмініри (ламінати), їх товщина всього 0,20-0,30 міліметрів. Вони краще і сучасніше звичайної кераміки, простіше в експлуатації, носяться довше. Унікальна властивість такого різновиду вінірів в тому, що не доводиться псувати і обточувати емаль, їх приклеюють навіть на коронки. Люмініри вибираються стандартні або індивідуальні. Перші вибираються з набору шляхом примірки, а індивідуальні виготовляються техніком за зліпком.

 

Догляд за вінірами

У першу добу після установки керамічного вініра не можна вживати такі напої і продукти: червоне вино, газовані напої, чай, кава та інші. Барвники погано позначаються на естетиці вініру, але через деякий час можна повернутися до вживання цих продуктів. Куріння сигарет бажано повністю припинити, тому що вони змінюють колір вініру, а також погано впливають на загальний стан здоров’я. Використання зубочисток заборонено.

Максимально вразливе місце там, де вініри примикають до емалі – там накопичується наліт. Утворення нальоту на певному етапі призводить до розвитку карієсу. Тому при наявності накладок потрібно не менше пильно дотримуватись гігієнічних заходів. Конфігурація зубної щітки і різновид пасти підбирається індивідуально лікарем. Рекомендовано також використовувати флоси для чищення міжзубних проміжків.

До недоліків кераміки відноситься її крихкість, тому з вінірами не можна нічого гризти. Також вони складні у виготовленні і досить дорогі. Іноді накладка відшаровується, її можна заново приклеїти в стоматологічному кабінеті.

Якщо відтінок підібраний неправильно, то замінити пластинку практично нереально. Пам’ятайте про це на етапі підбору кольору.

Необхідно періодично відвідувати лікаря після, щоб контролювати встановлені вініри. Якщо потрібно вибілювати зуби, то робити це потрібно до установки пластинок. Це пов’язано з тим, що кераміка на відбілювання не реагує, тому накладки будуть за кольором відрізнятися від емалі вибілених зубів.

Деякі пацієнти просять поставити світліші вініри на зуби, щоб вони відповідали майбутньому кольору вибіленої емалі. Таке прохання неможливо виконати – заздалегідь не передбачиш, якою буде емаль після подальшого відбілювання. Простіше відбілити зуби, а потім встановити будь-які вініри, які підходять за кольором.

Після установки керамічних вінірів ведеться звичний спосіб життя. Потрібно повністю дотримуватися рекомендацій стоматолога по використанню пластинок. Через 7-14 днів після установки потрібно прийти до лікаря на огляд. Доктор перевіряє, як тримається конструкція, реакція ясна на платівку, адже препарування під керамічні вініри призводить до високої чутливості тканин до гарячих і холодних напоїв.

26.02.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)