Болить зуб і віддає в скроню

Коли зубний біль віддає в скроню, це стає просто нестерпним. Причин такого стану може бути кілька, і деякі з них досить небезпечні і вимагають особливого підходу в лікуванні.

При болю в зубі більшість людей вирушає до стоматолога. Це найправильніше рішення, так як тільки цей фахівець може позбавити від неприємних відчуттів і виключити ймовірність розвитку ускладнень. Але частіше трапляється, що із зубним болем людина звертається не в стоматологічну клініку, а в аптеку за знеболюючим. Приймати таблетки можна довго, але вони будуть надавати лише тимчасовий ефект. А якщо болить зуб і віддає в скроню, проблема може бути дуже серйозною. Якщо не лікувати захворювання вчасно, можуть виникнути серйозні ускладнення.

Фахівці рекомендують не терпіти зубний біль, а відразу відправлятися до лікаря. Вся справа в тому, що ступінь ураження тканин може бути різною. Іноді проблема зачіпає просто зубну емаль і нервові закінчення. Але буває і так, що хвороба в ротовій порожнині вражає м’які тканини ясен і навіть доходить до кісток черепа і головного мозку. Симптоматика може бути різною, але завжди з’являються сильні больові відчуття.

 

Чому болить зуб і віддає в скроню

Першопричиною більшості проблем є карієс. Це негативний процес, який протікає під впливом демінералізації твердої зубної тканини. Відбувається руйнування емалі, а потім і самого зуба. Лікувати карієс варто на початковому етапі розвитку, коли лікування просте і недороге. Допоможе тільки стоматолог, звичайні лікувально-профілактичні заходи принесуть лише тимчасовий ефект і не зупиняють розвиток каріозного процесу.

Ще однією можливою причиною болю, яка віддає в скроню, може бути оголення дентину. Ця тканина є найбільш щільною в зубі і ховається під яснами. Якщо з якої-небудь причини м’які тканини не будуть щільно прилягати до зуба, не виключаються сильні больові відчуття. При цьому вони можуть бути дуже сильними. Біль віддає не тільки в скроню, а й в головний мозок. Без лікування біль не зникне: уражені ділянки дентину видаляються, а простір пломбується.

До подібного болю можуть призводити і тріщини на зубах. У такій ситуації, як правило, страждають багато тканин і нервів. Від пошкодженої ділянки біль може віддавати в різні напрямки. Допомогти в цьому випадку може тільки досвідчений стоматолог, оскільки навіть рентген не завжди дозволяє побачити тріщину.

Буває і так, що біль з’являється вже після відвідин стоматолога. Зазвичай це говорить про те, що була неправильно встановлена ​​пломба. Виходом буде повторне лікування нещодавно запломбованого зуба.

Скроневу біль можуть провокувати і інші захворювання стоматологічного характеру. Подібний симптом нерідко супроводжує пульпіт, періодонтит і інші проблеми, пов’язані з ураженням зубних і ясен тканин.

Якщо біль віддає в скроневу частину голови, можливо, що це ознака прорізування третіх молярів. Вони більш відомі як «зуби мудрості». Визначити, що проблема полягає саме в них, можна досить просто. При їх прорізуванні людина відчуває сильний тягнучий біль, ясна навколо проблемної області будуть опухлими, а всередині відчувається пульсація. У цьому випадку робиться рентген і доволі часто лікарі проводять видалення зуба мудрості. Але не всім вони доставляють стільки клопоту, що доводиться погоджуватися на операцію. Якщо болить дуже сильно, але про хірургічне втручання не йдеться, слід використовувати знеболюючі препарати . Це можуть бути і медикаментозні засоби (ібупрофен), і народні методи, наприклад, полоскання відваром трав. Якщо ж ситуація стає тільки гірше, ясна опухає, а біль просто неможливо терпіти, завданням фахівця буде допомогти зубу прорізатися або видалити його.

Причиною больового симптому, який проектується на різні ділянки голови, може бути неправильний прикус. У кого від природи невдале розташування іклів, біль може віддавати в скроневу частину голови.

Не завжди проблема йде від зуба. Буває, що симптоматика захворювань накладається. Наприклад, причиною болю в скроні може бути інфекційне захворювання вуха. Тому при виникненні подібного симптому слід звернутися до лікаря і пройти ретельне обстеження. Спеціаліст розповість що робити і призначить правильне лікування.

 

Як зняти больові відчуття

Якщо болить скроня через зуб можна прийняти знеболювальне. Неприємні відчуття повинні піти, але це не говорить про те, що необхідність у відвідуванні лікаря відпадає. Тільки професіонал допоможе позбутися від болю повністю.

В аптеках продаються порошки, таблетки та спреї з ефектом зняття больового симптому. Якщо ж використовувати медикаментозний засіб немає бажання, можна пробувати один з народних способів. Нерідко народні цілителі рекомендують ромашку, шавлію і кору дуба. Ці компоненти заварюють окропом, настоюють близько 15 хвилин, потім проціджують і використовують для полоскання рота. Добре допомагає також настоянка прополісу.

Серед народних рецептів нерідко можна зустріти і досить сумнівні. Наприклад, деякі вважають, що від сильного зубного болю можна використовувати перекис водню або перманганат калію у вигляді розчину. Ці препарати є неприпустимими для полоскання рота, так як вони можуть спалити слизову. Не варто використовувати і бензин з гасом (зустрічали і такі рекомендації).

Коли болить скроня і вухо слід застосовувати краплі з протизапальним ефектом. Не виключено, що в даному випадку причина криється не в зубі. Добре допомагають краплі, які рекомендуються при отиті. Можна закапати у вухо отинум або отіпакс.

Дуже акуратно слід використовувати ефірні масла. Багато з них допомагають, але у великій кількості масло може заподіяти шкоду. Тому застосовувати засіб можна тільки в розведеному вигляді. Для примочки підійдуть масла лимона, базиліка, герані, евкаліпта або ялівцю. Тривалість процедури не повинна перевищувати 10 хвилин.

Всі ці засоби дають можливість на якийсь час забути про біль. Але вирішити проблему повністю в змозі тільки досвідчений професіонал.

 

Профілактичні заходи

Для того щоб в майбутньому не страждати від зубного болю, що віддає в область скроні, слід дотримуватися правил гігієни порожнини рота. Мова йде про чищення зубів двічі на добу з використанням правильно підібраною пасти і щітки, про полосканні ротової порожнини після їжі, а також про відвідування стоматолога раз на рік для профілактичного огляду.

Якщо зуб почав турбувати, не варто чекати того, поки ситуація зайде надто далеко. Лікування слід починати якомога швидше. Це дозволить уникнути описаних в цій статті ускладнень. При частих болях в скроневій області слід пройти обстеження у терапевта – це тривожний симптом, який може говорити про розвиток серйозної патології.

24.02.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)