Залізодефіцитна анемія. Прогноз

На сучасному етапі розвитку медицини залізодефіцитна анемія є відносно легко виліковним захворюванням. Якщо діагноз поставлений своєчасно, проведена комплексна, адекватна терапія і усунена причина дефіциту заліза, ніяких залишкових явищ не буде.

Причиною труднощів у лікуванні залізодефіцитної анемії може бути:

  • неправильно виставлений діагноз;
  • невстановлена причина дефіциту заліза;
  • пізно розпочате лікування;
  • прийом недостатніх доз препаратів заліза;
  • порушення режиму прийому медикаментів або дієти.

При порушеннях в діагностиці та лікуванні захворювання можливий розвиток різних ускладнень, деякі з яких можуть становити небезпеку для здоров’я і життя людини.

Ускладненнями залізодефіцитної анемії можуть бути:

Відставання в рості і розвитку. Дане ускладнення характерно для дітей. Воно обумовлене ішемією і пов’язаними з нею змінами в різних органах, у тому числі в тканини головного мозку. Відзначається як затримка фізичного розвитку, так і порушення інтелектуальних здібностей дитини, які при тривалому перебігу захворювання можуть виявитися необоротними.

Анемічна кома. Розвиток коми зумовлений критичним зниженням доставки кисню до головного мозку. Зовні це проявляється втратою свідомості, відсутністю реакції на мову і больові подразники. Кома є небезпечним для життя станом, що вимагає термінової медичної допомоги.

Розвиток недостатності внутрішніх органів. При тривалому дефіциті заліза і наявності анемії можуть уражатися практично всі органи людини. Найбільш характерним є розвиток серцевої недостатності, ниркової недостатності і печінкової недостатності.

Інфекційні ускладнення. Часто рецидивуючі інфекції можуть супроводжуватися ураженням внутрішніх органів і розвитком сепсису (попадання гноєтворних бактерій в кровотік і тканини організму), що особливо небезпечно у дітей і людей похилого віку.

08.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)