Причини та прояви гострого лімфолейкозу

 

Причини виникнення гострих лімфолейкозів

Первинною причиною розвитку захворювання є мутація, в результаті якої в червоному кістковому мозку виникає злоякісна лімфобластна клітина. Вважається, що вона присутня в організмі дитини ще до народження. Але для розвитку лімфолейкозу цього зазвичай недостатньо.

На організм повинні подіяти інші негативні фактори:

Хромосомні захворювання. Являють собою порушення кількості і структури хромосом. Наприклад, діти, які страждають хворобою Дауна, мають в 40 разів більш високий ризик розвитку лімфолейкозу у віці до 4 років.
Дія радіації. Вчені виявили більш високу поширеність лімфобластних лейкозів серед наступних груп людей:

 • працівники, які обслуговують обладнання що випромінює радіацію;
 • жителі Японії, що стали в свій час жертвами бомбардувань Хіросіми і Нагасакі;
 • жителі України, що стали жертвами аварії на Чорнобильській АЕС і ті, хто на даний момент проживають на територіях з підвищеним радіаційним фоном;
 • хворі із злоякісними пухлинами, що пройшли курс променевої терапії;
 • діти, матері яких під час вагітності проходили рентгенівське дослідження (ризик збільшується незначно, але підвищується з кожною новою процедурою).

Канцерогени. Існує велика кількість токсичних речовин, попадання яких в організм підвищує ризик розвитку будь-яких пухлин.
Інфекції. На даний момент невідомо, які віруси або бактерії можуть провокувати розвиток лімфобластних лейкозів. Деякі вчені вважають, що грає роль не сама інфекція, а неправильна відповідь на неї з боку імунної системи.

Прояви гострого лімфолейкозу

Патологічні зміни в організмі при гострому лімфобластному лейкозі, з якими пов’язані всі симптоми:

Наявність пухлинної тканини. Фактично в червоному кістковому мозку зростає злоякісна пухлина.
Порушення кровотворення. У лімфоїдних органах розростається клон пухлинних клітин, і вони витісняють нормальну тканину. У підсумку різко падає виробництво інших видів лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів.
Симптоми гострого лейкозу завжди однотипні, незалежно від його різновиду. Не існує специфічних ознак, за якими можна було б однозначно встановити діагноз. Лікар може діагностувати гострий лімфобластний лейкоз тільки після обстеження.

Симптоми гострого лімфолейкозу:

 • Слабкість, підвищена стомлюваність, нездужання.
 • Зниження апетиту.
 • Підвищення температури тіла без видимої причини.
 • Блідість. Всі перераховані вище симптоми виникають через анемії (зменшення кількості червоних кров’яних тілець, – еритроцитів), інтоксикації.
 • Болі в руках, ногах, хребті. Виникають через розростання пухлинної тканини в червоному кістковому мозку.
 • Збільшення лімфатичних вузлів. Їх можна промацати під шкірою, а іноді вони добре помітні під час огляду.
 • Підвищена кровоточивість. Виникають крововиливи під шкірою, у внутрішніх органах. Після порізів кров зупиняється повільніше. Це відбувається через зниження в крові кількості тромбоцитів, які відповідають за згортання крові.
 • Ознаки ураження головного мозку: головний біль, нудота і блювота, підвищена дратівливість. При гострому лімфобластному лейкозі виникають вогнища кровотворення поза червоного кісткового мозку – вони можуть розташовуватися в нервовій системі.
01.02.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)