Як побороти безсоння

Напевно, всі погодяться, що вставати вранці з почуттям бадьорості і повноти сил набагато приємніше, ніж весь день клювати носом через те, що вночі зовсім не спалося. Мозок відмовляється працювати, настрій на нулі. Поступово, накопичуючись, втома дає про себе знати, а негативні емоції переважають. Людина починає дратуватися по дрібницях, а продуктивність її праці падає в рази. Як же з цим боротися?

Безсоння можна перемогти, якщо дотримуватися всього декількох нескладних правил. По-перше, привчиться гуляти ввечері. Особливо, якщо основне місце роботи – офіс і доводиться весь день сидіти за комп’ютером. Як результат, енергія не витрачається, свіжого повітря мозок не отримує. Організм просто не хоче відпочивати і постійно перебуває в робочому режимі. Кілька кілометрів, пройдених перед сном, врятують ситуацію.

Можливо, вам буде корисно прочитати статтю Причини безсоння

Перед прогулянкою можна ще відкрити вікно – нехай кімната гарненько провітриться.

Не потрібно їсти на вечерю м’ясо або іншу «важку» їжу. Тоді організм повністю налаштується на сон, а не на перетравлення їжі. Допомогти заснути допоможе і склянка підігрітого молока з медом хвилин за тридцять до сну.

Після трудового дня організму корисно перебудується на інший вид діяльності. Влаштувати вечірню прибирання, вимити підлогу і почистити всі раковини – відмінний спосіб розвантаження. Фізично, звичайно, втомлює. Але саме це і потрібно для нормального сну. Якщо до всього додати ще тридцять хвилин в теплій ванні, то організм, як кажуть, вирубиться сам.

Ще один спосіб фізичної активності перед засинанням – секс. Допомагає виплеснути негативні емоції і отримати задоволення. Сон немовляти забезпечений.

А взагалі, стабільність – ознака майстерності. А у випадку з безсонням ще й запорука гарного самопочуття вранці. Тому плюс до всього цього необхідно привчитися лягати і вставати в один і той же час. Згодом навіть будильник не знадобиться. Мозок і тіло самі підкажуть, коли відпочили, а, коли втомилися і пора на бокову.

 

15.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)