Як куріння і алкоголь впливають на ожиріння?

 

Куріння і ожиріння

 

Багато хто думає, що куріння сигарет допомагає боротися із зайвими кілограмами і пригнічує апетит. Однак все зовсім не так, курці досить часто зустрічаються з проблемами зайвої ваги, і ось чому:

 • Викурена сигарета тільки короткочасно пригнічує відчуття голоду, вона не насичує, тому вже дуже скоро голод повертається, це призводить до неконтрольованого прийому великої кількості їжі і переїдання – причини ожиріння.
 • Люди, які страждають тютюновою залежністю, зазвичай мають слабку силу волі, тому у багатьох паралельно є і інші види залежностей, в тому числі і від їжі. Куріння пригнічує вироблення власних ендорфінів. Їжа ж сприяє їх виробленню, тому курці заміщають їжею сигарети, відшкодовуючи недолік гормонів щастя. Саме тому люди, що кидають палити, швидко набирають зайву вагу.
 • Куріння призводить до звуження судин, як результат – порушення кровообігу і уповільнення обмінних процесів в організмі, енергетичні речовини не витрачаються, а відкладаються у вигляді жиру.
 • Також курці зі стажем мають звичну хронічну слабкість, як результат – малорухливий спосіб життя.

При боротьбі із зайвою вагою дуже важливо позбутися і від тютюнової залежності. Велика кількість вітамінів, позитивні емоції і фізична активність зменшать хворобливість розставання з сигаретами.

 

Алкоголь і ожиріння

 

У житті дорослих людей практично завжди присутній алкоголь. Для багатьох це норма життя. Алкоголь п’ють не тільки у свята, а й для підтримки компанії, зняття стресу і втоми, для романтики або просто до хорошої вечері і для гарного настрою. І ніхто не думає про наслідки, до яких призводять алкоголь, а їх може бути багато, серед яких і ожиріння.

 

Як алкоголь впливає на ожиріння?

 

 • Алкоголь, потрапляючи в організм, виробляє енергію в обсязі 700 ккал на 100 мл спирту, але ця енергія порожня, етиловий спирт не містить ні білків, ні жирів, ні вуглеводів. Ця енергія витрачається першою, але закуски з застілля відкладаються у вигляді запасного жиру.
 • Якщо алкоголь має цукор (солодкі сорти вин, шампанського, вермут, наливки, лікери та інше), то додатково до порожньої енергії приходить велика кількість легкозасвоюваних вуглеводів, які дуже швидко відкладаються у вигляді жиру.
 • Алкоголь призводить до зневоднення організму, тим самим додатково сповільнюючи обмін речовин.
 • Міцні напої мають подразнюючу дію на шлунок і підвищують апетит, тому практично всі люблять щільно закусити кожну чарку. Ще багато хто любить запивати міцні напої солодкою газованою водою, збільшуючи ризик відкладення жиру в рази.
 • Алкогольне сп’яніння сприяє неконтрольованому прийому їжі, людина просто не відчуває насичення.
 • Алкоголь може викликати слабкість, зменшуючи фізичну активність як під час зловживання, так і на наступний день похмілля.
 • Напої з градусом збільшують ризик розвитку ускладнень ожиріння (цукрового діабету, ожиріння печінки і так далі).
 • Алкоголь впливає на баланс статевих гормонів, що може стати причиною ожиріння.

Тому, крім правильного харчування і достатніх фізичних навантажень, доведеться повністю дотримуватися здорового способу життя і розпрощатися зі шкідливими звичками.

 

26.04.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)