Як лікувати простатит вдома?

Лікування простатиту повинно бути комплексним, від пацієнта потрібно терпіння і наполегливість, адже щоб добитися значного позитивного ефекту, необхідно не менше 3-6 місяців. Удома можна застосовувати наступний комплекс лікувальних заходів:

 • Прийом антибактеріальних засобів та інших медикаментів;
 • Масаж простати;
 • Фітотерапія;
 • Вправи лікувальної фізкультури.

Антибактеріальні засоби призначає тільки лікар з урахуванням наявної мікрофлори; для цього проводяться лабораторні дослідження. Якщо від застосування антибіотиків протягом двох тижнів не виникло поліпшення, препарати змінюють.

 

 

У разі позитивної динаміки препарат застосовують за схемою: перший курс лікування (14 днів), потім проводять лабораторну діагностику ефективності проведеного лікування і знову починають прийом протимікробних засобів строком на 4-6 тижнів. Таке тривале застосування необхідно для запобігання повторного розвитку інфекції в передміхуровій залозі.
Крім того, при лікуванні простатиту вдома необхідно регулярно робити масаж простати (він особливо ефективний з одночасним прийомом антибіотиків); використовувати фітопрепарати (грушанка круглолистая, петрушка городня, гарбузове насіння).

При лікуванні простатиту вдома не слід забувати і про ЛФК. В якості лікувальної фізкультури застосовуються нескладні фізичні вправи «велосипед», «ножиці» лежачи на спині і на животі; втягування прямої кишки на кілька секунд; «Ходьба на сідницях» і шпагат. Відмінною вправою є підйом по сходах. Допомагає і регулярна їзда на велосипеді.


Народні методи лікування простатиту

 

 • Відвар червоного кореня. Приготування: 25 грам подрібненого кореня залити 1 літром кип’яченої води. Настояти протягом години в термосі. Вживати як чай (по 100 мл) гарячим 3 рази на добу перед їдою.
 • Відвар кореневищ солодки. Приготування: 20 грам солодки залити 200 мл окропу, продовжувати кип’ятити протягом 20 хвилин. Приймати по 1 столовій ложці 4 рази на день протягом 10 днів у період загострення простатиту.
 • Відвар кореня алтея. Приготування: дві столові ложки подрібненого кореня алтея залити 200 мл окропу, продовжувати кип’ятити протягом 30 хвилин. Приймати по 50 мл 3 рази на день протягом 15 днів.

 

простатит лiкування

Надійна профілактика простатиту

Простатит – це одне з багатьох захворювань, які набагато легше запобігти, ніж вилікувати. Тому докладніше зупинимося на ефективних методиках профілактики.

Первинна профілактика простатиту. Ця профілактика спрямована на те, щоб Ви ніколи не відчули на собі симптомів запалення простати. Отже, надаємо Вам нехитрі поради, слідуючи яким Ви знизите ймовірність простатиту до мінімуму:

1. Активні заняття спортом. Заняття повинні бути щоденними і включати такі вправи як біг, присідання, плавання і т.д. Метою вправ повинно бути зміцнення м’язів таза, стимуляція кровообігу в тазовій області. Це дозволить проводити профілактику кровоносної застою в органах малого таза.

2. Регулярне і раціональне статеве життя. Сексуальні стосунки повинні бути регулярними (не менше 2-х разів на тиждень). Важливим є якісна сторона статевих стосунків. Штучне продовження коїтусу із застосуванням медикаментозних препаратів (віагра, Левітра і т.д.), переривання статевого контакту чи придушення еякуляції сприяють застою секрету простати і неадекватного її виведенню при еякуляції.

3. Анальний або оральний вид статевого контакту краще виключити. Безперечно, ці види статевих стосунків урізноманітнюють інтимне життя, сприяють більшої емоційності в сексі. Однак вони ж і є основним джерелом неспецифічних уретритів у чоловіків, які можуть ускладнитися простатитом, при висхідному просуванні інфекції. Тому, анальні статеві контакти повинні відбуватися в презервативі і ніяк інакше. Перед оральним контактом обов’язковими повинні бути полоскання ротової порожнини спеціальними розчинами ополіскувачами.

4. Безладні статеві зв’язки неминуче ведуть до венеричних захворювань. Більшість венеричних захворювань можуть призводити до запалення простати. При цьому використання будь-яких методів захисту не гарантує Вам безкарність неадекватної статевої поведінки. Останні дослідження довели, що в даний час інфікування венеричними захворюваннями відбувається в комплексі – одночасно передається кілька венеричних захворювань (на приклад герпес, гонорея та хламідіоз). Причому передача цього букета інфекцій здійснюється не обов’язково при контакті з особами, які займаються проституцією. Одночасне лікування декількох венеричних захворювань куди більш складне завдання, ніж елімінація одного збудника. При цьому практично всі бактеріальні та вірусні венеричні захворювання можуть ускладнюватися простатитом.

 

В даний час простатит є найбільш поширеним захворюванням. Причому, відсоток самостійного лікування даного захворювання вкрай низький. Ця обставина призводить до того, що не лікування або неадекватно лікований простатит переходить в хронічну форму. Хронічний простатит буде періодично загострюватися, а прогресування ураження тканин простати може привести до такого ускладнення як аденома простати або раку передміхурової залози. Онкопатологія це не єдині ускладнення простатиту – імпотенція, чоловіче необоротне безпліддя так само є грізними ускладненнями простатиту. Тому довго роздумувати, чи варто лікувати простатит не потрібно – лікуватися необхідно, причому своєчасно і у хорошого фахівця. Не варто економити на діагностиці – якісно проведена діагностика дозволяє виявити причину простатиту, а це вже півшляху до повного виліковування захворювання. Профілактика простатиту проста і не вимагає від Вас багато часу і грошей, зате ефективність цих рекомендацій незаперечна. Бережіть своє здоров’я змолоду.

22.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)