Використання чистотілу для виведення сухої мозолі

Чистотіл є лікарською рослиною, за допомогою якої можна лікувати більше ста шкірних захворювань, у тому числі і сухі мозолі. До його складу входять органічні кислоти, які мають кератолітичну дію. Якщо застосовувати екстракт чистотілу, то він випалює місце сухої мозолі. Особливо ефективний чистотіл при стрижневий мозолі, коли корінь йде глибоко в тканини. У лікуванні сухих мозолів можна використовувати сік живої рослини. При цьому рослину миють і коли надламують стебло, то з нього витікає жовтого кольору густувата рідина. Цю рідину акуратно наносять на область мозолі. Найчастіше використовується екстракт чистотілу, який продається в аптеці. Він більш концентрований і тому має виражений кератолітичний ефект.

 

Метод застосування екстракту чистотілу для мозолі

Ступні, попередньо добре миють теплим мильним розчином, а потім насухо їх витирають. Після цього на шкіру навколо мозолі наносять товстий шар жирного крему. Щоб запобігти перетікання чистотілу на здорову шкіру, можна використовувати звичайний тканинний пластир. З нього вирізують середину, а краї залишають, роблячи, таким чином, своєрідну рамку навколо мозолі. На саму мозоль капають екстракт і зверху заклеюють ще одним пластиром. Процедуру повторюють щодня протягом тижня.

Застосування екстракту чистотілу вимагає дотримання заходів безпеки.

Заходи безпеки при виведенні сухої мозолі чистотілом наступні:

 • екстракт наносять строго на область ураження;
 • не можна допускати, щоб засіб потрапив на здорову шкіру;
 • місце навколо мозолі обробляють жирним кремом;
 • екстракт чистотілу не застосовується для дітей, вагітних жінок;
 • якщо є одночасно кілька мозолів, то чистотілом виводиться спочатку одна, а потім і наступні;
 • якщо ліки торкнулися здорової шкіри рук або ніг, то місце одразу ж промивають під струменем проточної води;
 • після роботи з чистотілом руки добре миють водою з милом;

 

Якщо суха мозоль є наслідком грибкового ураження, то на додаток застосовується відвар з сухого листя чистотілу. Також застосовуються порошки, відвари, свіже листя чистотілу. Часто для лікування використовують спеціальні медичні пластири, як правильно ними користуватися, читайте у статті Як використовувати пластир для сухих мозолів.

25.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(7 оцінок, в середньому: 4.4 з 5)