Рожевий лишай при вагітності. Що робити?

Рожевий лишай при вагітності – явище досить поширене. Висока захворюваність, в порівнянні з іншими групами населення, пов’язана з гормональним збоєм і природним зниженням імунітету в цей період життя жінки. Саме захворювання не небезпечно для здоров’я матері і дитини, і не загрожує протіканню вагітності, проте сильний свербіж і пов’язане з ним нервова напруга погіршують стан жінки. У зв’язку з цим якщо рожевий лишай розвинувся до 15-го тижня, то підвищується ризик викидня.

Що робити, якщо лікар діагностував рожевий лишай при вагітності?

Вітамінна терапія – вітаміни А, С і всі представники групи В. Вони зміцнюють імунітет і прискорюють одужання. Вітаміни приймають у вигляді вітамінних комплексів (Прегнавит, аддитивен) або окремо.
Кальцію глюконат містить солі кальцію, що поліпшують стан опорно-рухової системи матері та плоду, що володіють протиалергічним ефектом. Кальцію глюконат знижує проникність судин і клітинних мембран, ніж запобігає розвитку запальних та алергічних реакцій на шкірі. Приймають по 1 таблетці 3 рази на день протягом 2-3 тижнів.
Фототерапія – опромінення ультрафіолетовою лампою або короткочасне (15-20 хвилин) перебування на сонці. УФО зміцнює імунітет, поліпшує стан шкіри і вбиває хвороботворні бактерії.

Зовнішнє лікування рожевого лишаю у вагітних:

  • Масляний розчин хлорофіліпту – має антимікробні властивості і прискорює регенерацію, надає пом’якшувальну дію. Розчином змащують осередки 1-2 рази на день.
  • Обліпихова, персикова олія – містять вітаміни, флавоноїди і жирні кислоти, які мають протизапальну і регенеруючу дію, пом’якшують шкіру, зменшуючи свербіж. Марлеві серветки, змочені олією, прикладають до вогнищ на 10-15 хвилин 2 рази на день.
  • Цинкова мазь – зменшує запалення і подразнення, утворює бар’єр, що запобігає проникнення бактерій і інфікування вогнищ. Наносять 2-4 рази на день на уражені ділянки шкіри.
  • Крем Адвантан – гормональний кортикостероїдний засіб, який зменшує свербіж, печіння і інші прояви рожевого лишаю. Застосовують з обережністю, тільки за призначенням лікаря 1 раз на добу, не більше 4-х тижнів.

При лікуванні рожевого лишаю при вагітності важливо не перевантажити організм ліками, які можуть бути небезпечніші самої хвороби. Виходячи з цього, багато лікарів радять виключити всі ліки, алергени, місцеві дратівливі чинники і чекати, коли хвороба зникне сама.

27.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)