Види шкірних мозолів

Всього виділяють три основних види шкірних мозолів, а саме – суху, мокру і стрижневу мозоль. Сила і тривалість впливу механічного фактора на шкірний покрив визначає, чи буде це мозоль сухий або мокрою. У свою чергу, стрижнева мозоль утворюється набагато рідше, ніж перші дві, але при цьому здатна доставляти набагато більший дискомфорт.

 

Виділяють такі види шкірних мозолів:

  • Суха, або тверда мозоль, являє собою ділянку грубої шкіри білого, сірого або жовтуватого відтінку, яка може утворюватися на стопах або долонях. Тверді мозолі формуються при помірному, але тривалому впливі тертя або тиску і, на відміну від інших видів мозолів, як правило, безболісні. Внаслідок тривалого впливу механічного чинника всі функціональні шари епідермісу (верхній шар шкіри) товщають. По суті, тверда мозоль виконує бар’єрну функцію, оскільки захищає тканини від надмірного впливу механічного фактора.
  • Натоптиш, хоча і є досить поширеним видом мозолі, але все ж його відносять до підвиду сухий мозолі. Натоптиш на відміну від сухої мозолі завжди виникає на підошвах стоп, а також має нечіткі краї.
  • Мокра, або волога мозоль. Другим, досить часто зустріваним видом шкірної мозолі, є мокра мозоль. Через надмірний вплив на шкіру в епідермісі відбувається руйнування міжклітинних з’єднань, внаслідок чого утворюється порожнина. Дана порожнина мозолі найчастіше містить прозору рідину (плазма крові). Мокра мозоль може бути вкрай болючим утворенням і приносити чималий дискомфорт. Слід зазначити, що шкіру над мозоллю не слід чіпати, так як вона виконує бар’єрну функцію і захищає дно мозолі від проникнення мікробів. Надалі мокра мозоль може поступово трансформуватися в суху.
  • Кривава мозоль. По суті, кривава мозоль є різновидом мокрої мозолі. Єдиною відмінністю є те, що всередині даної мозолі знаходиться непрозора рідина, а кровяниста. Пов’язано це з тим, що при пошкодженні шкіри може порушуватися цілісність поверхневих дрібних судин, з яких в порожнину самої мозолі надходить кров.
  • Стрижнева мозоль зовні нагадує суху мозоль, але на відміну від останньої має в центрі стрижень або корінь. Даний стрижень мозолі складається з не ороговілих клітин епідермісу. Стрижень мозолі може досягати глибоких тканин і здавлювати судини і нерви. Саме тому стрижнева мозоль є найбільш болючою. Варто відзначити, що на відміну від інших видів мозолів стрижнева мозоль погано піддається лікуванню в домашніх умовах і тому її потрібно лікувати в лікарні або спеціалізованій клініці.

 

25.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)