Склеротерапія вен

 

З чим ви пов’язуєте поняття варикозу? Не сумніваємося, з роздутими синіми вузлами на гомілках, що буквально спотворюють ваші ноги. І якщо косметичні недоліки можна сховати під брюками, то від хворобливих відчуттів – набряків, важкості, болі в нижніх кінцівках позбутися без лікування не вдасться. Неминучі наслідки варикозу у вигляді тромбозів, трофічних виразок гомілки вкрай небажані і дуже небезпечні, потрібно докласти всіх зусиль, щоб їх не допустити. Ми хочемо познайомити вас з безопераційним методом лікування варикозного розширення вен – склеротерапією.

 


[tip]

Зміст:

[/tip]


 

 

Склеротерапія в понятті обивателя

 

Якби поняття склеротерапія пояснював не медичний фахівець, він би розшифрував термін як звичайний укол в вену гомілки, який «склеює» хвору вену. По суті, таке пояснення вірно, але тільки в загальних рисах. Склеротерапія має свої протипоказання і застосовується не в будь-якому випадку варикозу. Позбутися від великих і глибоких вузлів за допомогою чудо – уколу не вийде. Хочемо відразу ж спростувати досить поширену думку про те, що ні дивлячись на проведену склеротерапію, хвора вена здатна відновитися. Зникла судина не може воскреснути, якщо з’являються нові ділянки варикозу – це вже інші судини.
Увага! Склеротерапію часто плутають з новим універсальним методом закриття вен – біологічним клеєм Venaseal.


 

Як роблять склеротерапію

 

Суть склеротерапії становить ін’єкція склерозанта в венозний просвіт. Робиться це з метою пошкодження ендотелію, що призводить до повного закриття вени, яка згодом розсмокчеться. Відбудеться це не відразу, для повного зникнення хворої судини потрібен час. Відразу після процедури ви все ще будете відчувати хвору вену, як жорсткуватий тяж або тонкий джгут.

Склеротерапію воістину можна вважати методом універсальним, її застосовують:

  • для лікування варикозного розширення вен;
  • для усунення косметичних дефектів – судинної сітки, телеангіоектазії, і т. п.;
  • лікування геморою першої та другої стадій.

 

 

Які існують техніки склеротерапії?

 

Флебологи використовують дві техніки проведення процедури:

  • Склеротерапія в рідкій техніці, коли в вену вводиться рідкий склерозант. Ця техніка використовується для закриття дрібних венозних капілярів.
  • Склеротерапія пінної техніці, коли до лікарського розчину додаються повітря або газ, що утворюють піну. Піна краще заповнює пошкоджену судину, тому що вона краще поширюється.

Склерозанти (фібровейн, етоксісклерол і ін.) – це спеціальні рідкі лікарські засоби, призначені для проведення склеротерапії.

Склеротерапія з пінною або рідинною технікою з прекрасними результатами використовується для закриття поверхневих вен, проте в лікуванні магістральних вен вона не вважається абсолютно надійним методом (повне закриття магістральної вени досягається в 65-75% випадків) на відміну від набагато більш ефективних ендовенозних методів операцій. Склеротерапія з рідиною використовується переважно для закриття дрібних венозних капілярів. Для більш точного введення медикаментів в разі необхідності використовується пристрій галогенового світла Veinlite® Transilluminator.


 

 

Універсальність склеротерапії

 

Не тільки варикозна хвороба нижніх кінцівок є показанням для склеротерапії. Ін’єкції склерозанта прекрасно себе зарекомендували в усуненні проблеми делікатної, а саме першої – другої стадії внутрішнього геморою. Склерозант, потрапляючи в гемороїдальний вузол викликає в ньому запальний процес, який згодом призводить до заміщення сполучної тканини. А вона, в свою чергу, поступово відмирає.

Усунення косметичних дефектів – ще одне призначення методу. Завдяки введенню склерозанта, флебологи успішно справляються з судинними зірочками і іншими подібними проблемами. Єдине, що потрібно знати, що остаточний косметичний ефект склеротерапії дещо відкладений у часі. Судинні малюнки зникають не швидко, тому заплануйте лікування приблизно за півроку до очікуваного результату.

Вартість склеротерапії в порівнянні з іншими методами невелика.

23.11.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)