Симптоми і ознаки булімії

Булімія – це хвороба, як алкоголізм і наркоманія, а не просто неправильна поведінка. Вона офіційно визнана захворюванням відносно недавно, 20 років тому. Діагноз «булімія» ставиться на основі ретельного опитування. Додаткові методи дослідження (УЗД органів черевної порожнини, електрокардіографія, комп’ютерна томографія голови) необхідні, якщо є порушення в роботі внутрішніх органів. Біохімічне дослідження крові дозволяє визначити чи порушено водно-сольовий баланс.

Існують 3 чіткі критерії, на підставі яких базується діагностика булімії.

  1. Тяга до їжі, яку людина не може контролювати і в результаті з’їдає велику кількість продуктів за короткий період часу. При цьому вона не контролює кількість з’їденого і не може зупинитися
    Щоб уникнути ожиріння людина приймає неадекватні заходи: викликає блювоту, приймає проносні, сечогінні препарати, або гормони, що знижують апетит. Таке трапляється приблизно 2 рази на тиждень протягом 3-х місяців.
  2. У людини встановлюється низька вага тіла.
  3. Самооцінка заснована на масі і формі тіла.

Булімія має багато проявів. Вони допоможуть визначити, що ви або хтось із ваших близьких страждають від цієї хвороби.


 

Ознаки булімії

Розмови про зайву вагу і здорове харчування. Оскільки у людей фігура стає центром самооцінки, то вся увага концентрується навколо цієї проблеми. Хоча найчастіше булімікі не страждають від зайвої ваги.

Нав’язливі думки про їжу. Людина, як правило, не афішує, що любить поїсти. Навпаки, вона ретельно приховує цей факт і офіційно дотримується здорового харчування або якої-небудь новомодної дієти.

Періодичні коливання ваги. Булімікі можуть поправитися на 5-10 кілограм, а потім досить швидко схуднути. Такі результати пов’язані не з тим, що переїдання припинилося, а з тим, що вживаються заходи, спрямовані на позбавлення від з’їдених калорій.

Млявість, сонливість, погіршення пам’яті та уваги, депресія. Мозок відчуває дефіцит глюкози, і нервові клітини страждають від нестачі поживних речовин. До того ж переживання з приводу зайвої ваги і нападів переїдання лягає важким тягарем на психіку.

Погіршення стану зубів і ясен, виразки в куточках рота. Шлунковий сік містить соляну кислоту. Під час нападів блювоти вона роз’їдає слизову оболонку рота і на ній з’являються виразки.
Емаль зубів жовтіє і руйнується.

Захриплість, часті фарингіти, ангіни. Голосові зв’язки, глотка і піднебінні мигдалини запалюються після травм, які з’являються під час нападів блювоти.

Спазм стравоходу, печія. Часті блювотні маси пошкоджують поверхневий шар стравоходу і погіршують роботу м’язів, які не дають їжі підніматися зі шлунка вгору (сфінктерів). При цьому кислий шлунковий сік обпікає внутрішню оболонку стравоходу.

Лопнуті судини в очах. Червоні плями або прожилки на білку ока під кон’юнктивою з’являються після розриву кровоносних судин під час блювоти, коли тимчасово підвищується артеріальний тиск.

Нудота, запори або розлади кишечника. Ці порушення пов’язані з переїданням. Часті блювоти або прийом проносного порушують порядок роботи кишечника.

Запалення привушної слинної залози в результаті частої блювоти. Підвищений тиск заважає нормальному відтоку слини, а стоматити та інші ушкодження слизової оболонки рота сприяють проникненню мікробів в слинні залози.

Судоми, порушення роботи серця і нирок пов’язані з дефіцитом солей натрію, хлору, калію, фосфору, кальцію. Вони вимиваються з сечею при прийомі сечогінних засобів або не встигають засвоюватися через рвоту і проноси, позбавляючи клітини можливості нормально функціонувати.

Шкіра стає сухою, з’являються передчасні зморшки, погіршується стан волосся і нігтів. Виною тому зневоднення і дефіцит мінералів.

Порушення менструального циклу і зниження статевого потягу, проблеми з ерекцією у чоловіків. Погіршення обміну речовин призводить до гормональних збоїв і порушення роботи статевих органів.

Ускладнення булімії можуть бути дуже небезпечними. Жертви хвороби гинуть від зупинки серця уві сні через порушення сольового балансу, від попадання вмісту шлунку в дихальну систему, від розриву шлунка і стравоходу, від ниркової недостатності. Часто розвивається важка алкогольна та наркотична залежність, важкі депресії.

27.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)