Шизофренія: причини, особливості перебігу

 

Шизофренія – важке психічне порушення, яке зустрічається набагато частіше, ніж його вдається діагностувати. Супроводжується ця патологія зміною мислення, волі, емоцій, рідше інтелектуальних здібностей. Захворіти на шизофренію може кожна людина, незалежно від статі, віку і способу життя. Є, звичайно, статистичні дані, які вказують, що жінки стикаються з шизофренією частіше і в віці від 18 років, але це не закон.

Пригнічений стан, галюцинації і апатія не завжди свідчать про психічне захворювання, але можуть бути першими ознаками шизофренії легкої, середній або важкій стадії. Зупинимося детальніше на особливостях перебігу шизофренії і ознаках, які можуть довгий час ховатися.


 

 

Що провокує шизофренію?

Небезпека цього захворювання в тому, що на сьогодні невідомо єдиної причини розвитку цієї недуги. Основним фактором ризику виступає генетична схильність, тобто, дитина, чиї батьки хворіли на шизофренію, з більшою ймовірністю зіткнеться з цією недугою. Так що ж собою являє шизофренія? Це психічне захворювання, що робить вплив на поведінку людини. Хворому здається, що він перестав керувати своїм життям, і за нього це роблять сторонні люди і навіть предмети.що провокує шизофренію

Крім генетичної схильності, ризик розвитку шизофренії може бути в таких ситуаціях. Але важливо розуміти, що будь-який фактор не зможе без спадковості запустити патологічний процес, він може давати тільки схожу симптоматику.

1. Особливості характеру: запальність, імпульсивність, відсутність моральних ідеалів. Така поведінка властива шизофреникам, але, за їхніми ж, словами, контролюється фізично і емоційно, але розум не хоче цього робити. Людина виробляючи якусь дію, знаходиться в свідомості і чітко себе контролює, але йому можуть чутися голоси і бачення, які віддають накази або радять, як вчинити краще.

2. Психологічна травма: важке дитинство не виключає загострення аутизму або меншої міри замкнутості. Кинута дитина або згвалтована жінка, однаково близько приймають все до серця, і, намагаючись відсторонитися від поганого минулого, відсторонюються від себе.

3. Зосередженість на собі, крайня ступінь інфантилізму: люди, які не бажають брати на себе відповідальність, стають заручниками своїх внутрішніх страхів. Страх переростає в щось більше, розвивається маніакально-депресивний стан, а за ним і шизофренія.

На жаль, невідома єдина причина шизофренії, тому психіатрам складно орієнтуватися серед безлічі схожих клінік. Завданням лікаря є провести диференціальну діагностику на підставі симптоматичної картини, спостерігати пацієнта, дізнатися анамнез життя, супутніх захворювань і родові патології. Попередній діагноз ставиться на підставі вираженої клініки: галюцинацій, апатичного стану, відстороненості хворого, відсутність стандартного набору реагування на події, що відбуваються.


 

 

Малюнки хворих на шизофренію

малюнки хворих на шизофренію

малюнок шизофреніка

шизофренія малюнки

шизофренія малюнок

шизофренія фото

що малює шизофренік

що малюють хворі на шизофренію

 

08.06.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)