Що робити якщо суха мозоль дала тріщину?

Якщо суха мозоль дала тріщину, то, в першу чергу, необхідно обробити утворену рану, з метою запобігти розвитку інфекції.

Первинна обробка рани
Рана обробляється розчинами антисептиків, які є в домашній аптечці. Так, можна використовувати спиртовий розчин йоду, саліциловий спирт або перекис водню. Якщо з тріщини витікає кров або який-небудь патологічний вміст, необхідно накласти пов’язку.

Догляд за шкірою ніг
Далі лікування зводиться до ретельної обробці поверхні рани і догляду за шкірою ступень. Для цього використовуються самі різні засоби по догляду за шкірою ніг як домашнього приготування, так і придбані в магазинах.

Крем-бальзам Леккос
Швидко загоює існуючі тріщини і попереджає утворення нових. Завдяки екстрактам звіробою і ефірним оліям розм’якшує сухі мозолі. Крім загоювальної дії робить і дезінфікуючий ефект, що попереджає інфікування рани.
Бальзам наносять на чисту шкіру ступень, обережно масажуючи область мозолі і тріщини.

Крем від тріщин Швидка допомога
Крем не тільки загоює вже наявні мозолі і тріщини, але і перешкоджає утворенню нових. Цей профілактичний ефект обумовлений мікостатичною активністю крему, що означає що він перешкоджає розвитку грибка. Відомо, що грибок є частою причиною хронічних сухих мозолів і тріщин. Крім цього, даний засіб стимулює обмінні процеси, що сприяє швидкому загоєнню тканин.
Крем наносять щодня на всю поверхню ступні, приділяючи при цьому особливу увагу області мозолі і тріщини.

Крем Dermafeet
Як активна речовина даний засіб містить сечовину, саліцилову кислоту і сквалан. Такий склад забезпечує пом’якшуючу, регенеруючу і зволожуючу дію. Також виявляє помірну кератолітичну дію (відлущує верхній шар епідермісу), таким чином, усуває не тільки тріщини, але і мозолі. При регулярному застосуванні крем здатний знищити навіть застарілі мозолі.

Мазь Радевіт
Даний лікарський засіб особливо ефективний, коли причиною тріщин є авітаміноз. Крім воску і гліцерину, які зволожують шкіру, воно містить комплекс вітамінів А, Е і Д, який прискорює процес загоєння і перешкоджає утворенню тріщин. Крем застосовується двічі на день протягом місяця.

 

Виявлення причин

У більшості випадків поява тріщини говорить про приховані хронічні захворювання. Тому, після того як рана була оброблена, необхідно звернутися до лікаря.

Для того щоб визначити причину мозолів і тріщин на них необхідно звернутися до лікаря-подолога. Подолог займається проблемами стоп і здатний визначити проблему на самому ранньому етапі її розвитку. Після того як проблема була виявлена, лікар даної спеціалізації дає рекомендації з лікування. Це може бути чистка, обробка препаратами або рекомендації по основному захворюванню.

Виділяють наступні найчастіші причини тріщин:

  • неправильний догляд за шкірою ніг і незручне взуття;
  • цукровий діабет;
  • авітаміноз;
  • грибкова інфекція.

Неправильний догляд за шкірою ніг і незручне взуття
Неправильний догляд за ступнями може виражатися як у відсутності належної гігієни, так і в надмірних гігієнічних процедурах. У першому випадку шкіра ніг передчасно грубіє, висихає і дає тріщини. У запущених випадках приєднується інфекція (бактеріальна або грибкова), яка ще більше погіршує ситуацію. У другому випадку надмірні гігієнічні процедури, наприклад, пілінги, усувають поверхневий шар на шкірі, роблячи ступні уразливими.

Цукровий діабет
Ця патологія є не тільки самою частою причин мозолів і тріщин, але і найнебезпечнішою. При цукровому діабеті через розвиток ангіопатії і нейропатії тканини втрачають резистентність (опірність) і імунітет. Через це навіть мікроскопічні тріщини довго не гояться і швидко збільшуються в розмірах. У першу чергу, при цьому страждають ступні, тому як, будучи самими периферичними відділами, кров у них циркулює найгірше. Через погане кровопостачання шкіра втрачає свою протекторну функцію і швидко дає тріщини. Основна проблема в осіб, що страждають діабетом – це відсутність чутливості. Мозолі і тріщини при цьому стають практично безболісними, через що можуть залишатися непоміченими довгий час.

Авітаміноз
Вітаміни А і Е є основними вітамінами шкіри і слизових. Вони виконують функції протекторів (захисників) клітинних мембран, захищаючи їх від перекисной деструкції. Ці вітаміни життєво необхідні для відновлення епітеліальних тканин. Навіть при їх найменшому недоліку шкіра починає висихати, втрачати пружність і еластичність. Тому коли в організмі є недолік цих речовин мозолі і тріщини стають великою проблемою.
При усуненні цієї причини вітаміни призначаються не зовнішньо, а всередину. Найчастіше це тривалі (місяць – дві) курси таблетованих форм вітамінів. У важких випадках вдаються до ін’єкційних форм (уколів) вітамінів.

Грибкова інфекція
Грибок або мікоз стоп також є частою причиною тріщин і мозолів. При цьому він супроводжується такими симптомами як свербіж, підвищене лущення і надмірна сухість стоп. Лікування грибкової інфекції полягає не тільки в призначенні специфічного лікування (а саме протигрибкових препаратів), але і в ретельній гігієни ніг. Грибок стоп небезпечний тим, що він дуже заразний, а також тим, що на його тлі можуть приєднуватися інші різні інфекції.

25.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)