Що робити якщо лопнула мозоль?

Нерідко покрив мокрої мозолі при надмірному механічному впливі пошкоджується. Мозоль що лопнула може ставати вхідними воротами для проникнення в організм людини різних патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів (стафілококи, стрептококи, гриби роду Candida і деякі віруси).
При виявленні мозолі що лопнула, необхідно виконати наступні дії:

Повністю виключити вплив механічного фактора. Дуже важливо якомога раніше усунути тертя або тиск на мозоль. Найбільш сприятливим варіантом є збереження шкіри над мокрою мозолею, так як вона є бар’єром і захищає організм від проникнення всередину інфекції.

Обробити мозоль дезінфікуючими речовинами. Для цього підійде етиловий спирт, перекис водню, йод, зеленка, бетадин, хлоргексидин. Якщо поверхня мозолі була повністю вилучена, то в цьому випадку відкриту рану необхідно обробити перекисом водню. Перекис не тільки добре дезінфікує, але також і видаляє різні сторонні об’єкти, такі як часточки бруду, згустки крові і некротизовані (омертвілі) клітини.

мокра мозоль

Використати антимікробний препарат. Для кращого загоєння рани можна використовувати такі гелі та мазі як левомеколь, левосин, тетрациклін та еритроміцин. Дані медикаменти захищають шкірний покрив від різних мікробів, а левосин і льовомеколь також сприяють кращому загоєнню рани за рахунок стимулювання процесу регенерації. Обробляти рану слід не менше 3 – 4 разів на добу.

Накласти пластир або стерильну пов’язку. Після того як рана була оброблена, на неї необхідно накласти стерильну пов’язку. Дана пов’язка захищатиме ранову поверхню від попадання в неї різних мікроорганізмів. Якщо покрив мозолі збережений, то достатньо використання пластиру зі спеціальною наклейкою, яка не прилипає до шкіри і містить дезінфікуючу речовину.

Постійно спостерігати за мозолем. Протягом кількох наступних днів необхідно постійно обробляти мозоль і стежити, щоб у неї не потрапила інфекція. У разі якщо шкірна мозоль запалилася, то варто негайно звернутися до лікаря.

25.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)