Мозолі на ліктях

Найбільш частою причиною виникнення мозолів на ліктях є тривалий вплив на них механічного чинника (тертя або тиск). Крім цього існує цілий ряд причин, які можуть сприяти виникненню мокрих або сухих мозолів на ліктях.

Виділяють такі причини виникнення мозолів на ліктях:

Надмірний механічний вплив на шкіру ліктів. Деякі види трудової діяльності вимагають опору на робочу поверхню ліктьових суглобів. У результаті тривалого тертя або тиску на шкіру ліктів можуть виникати сухі або мокрі мозолі. Під час трудового процесу важливо обмежувати навантаження на шкіру ліктьових суглобів і вчасно робити перерви на відпочинок.

Дефіцит жиророзчинних вітамінів в організмі. Брак жиророзчинних вітамінів А і E в організмі людини негативно впливає на стан всього шкірного покриву. Шкіра втрачає свою еластичність, пружність і стає більш схильна до різних механічних впливів. При виявленні сухості шкіри, особливо в осінньо-весняний період, слід приймати полівітамінні комплекси, які повністю усувають дефіцит як жиророзчинних, так і водорозчинних вітамінів в організмі.

Вплив на шкіру високих або низьких температур. Часті відвідування сауни, лазні або солярію можуть порушити водно-сольовий баланс шкіри. У результаті навіть при виникненні незначного механічного впливу на ліктях формуються шкірні мозолі. Також на шкіру негативно впливають і знижені температури. На холоді рідина, що знаходиться в шкірі, замерзає і перетворюється на кристали. У результаті чого шкіра поступово починає пошкоджуватися і тріскатися. Особливо виражений даний процес у чутливих до холоду людей. Саме тому важливо носити теплі речі, які захищають організм від впливу низьких температур.

Порушення ендокринної системи. Іноді проблеми зі шкірою виникають на тлі ураження деяких органів ендокринної системи. Порушення роботи підшлункової залози або наднирників нерідко призводять до проблем з обмінними процесами в шкірі. Саме тому важливо не менше одного разу на рік проходити повний медичний контроль. Варто відзначити, що на стан шкірного покриву впливає не тільки ендокринна, але також і нервова система. Часті стреси знижують бар’єрні властивості шкіри і роблять її менш стійкою до зовнішніх впливів.

Використання піни під час прийняття ванною. Більшість пін для ванних містить соду або інші речовини, які при тривалому впливі на шкіру здатні сильно сушити шкіру. У підсумку шкіра втрачає вологу, тріскається і стає вкрай чутливою до зовнішнього впливу.

25.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)