Профілактика раннього клімаксу

 

Питання про профілактику раннього клімаксу заслуговує на особливу увагу, і кожна жінка повинна бути добре поінформована про це з метою запобігання патологічного перебігу клімаксу і виникнення ряду гінекологічних захворювань. Багато ознак, подібні з тими, що спостерігаються при ранньому клімаксі, можуть бути симптомами деяких захворювань, зокрема, пухлинного характеру. Жінка в цей період, як і раніше, має показуватися лікареві не менше двох разів на рік, навіть в тому випадку, якщо вона вважає себе абсолютно здоровою.
На стан жінки в цьому періоді особливо позитивний вплив надають такі дії:

 • заняття фізичною культурою;
 • правильне харчування;
 • дотримання особистої гігієни.

 

Заняття фізичною культурою

Попередити виникнення раннього клімаксу допоможе активний спосіб життя, при якому жінці рекомендується якомога частіше виконувати фізичні вправи, бажано на свіжому повітрі. Це може бути гімнастика, фітнес, або пілатес (більш щадний вид фітнесу). Також в якості профілактики раннього клімаксу і багатьох інших захворювань настійно рекомендується загартовування.

 

Правильне харчування

Правильне харчування відіграє ключову роль в профілактиці раннього клімаксу, а також сприяє в майбутньому полегшеному перебігу при фізіологічному клімаксі. У раціоні харчування, жінці слід знизити висококалорійні продукти, щоб уникнути накопичення зайвої ваги. У цьому випадку жінці не рекомендується вживати солодке, випічку, жирну їжу та іншу їжу, в якій міститися швидкозасвоювані вуглеводи. Слід знизити надходження в організм повареної солі, м’яса, алкоголю.

Також необхідно зменшити кількість порцій і збільшити частоту споживання їжі (п’ять – шість разів на день в невеликій кількості).

Рекомендується використовувати такі продукти харчування:

 • рибу і морепродукти;
 • молочні продукти;
 • соєві продукти;
 • більше овочів і фруктів;
 • насіння кунжуту.

 

Дотримання особистої гігієни

Дотримання гігієни є надійною профілактикою раннього клімаксу і має таке ж важливе значення, як і у всіх інших періодах життя жінки. Тут велику роль відіграє регулярний догляд за шкірою і статевими органами.

27.09.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)