Підвищений тестостерон у жінок

 

Якщо ми бачимо людину з пошкодженням то розуміємо, що вона хворіє і можливо проходить якесь лікування. Але, не всі знають, що є такі захворювання, які пов’язані з глибокими внутрішніми процесами, зокрема – з гормональним збоєм в організмі.

Підвищення або зниження гормонів пояснює багато чого в нашому житті – реакцію на стрес, можливість зачати і виносити дитину та й наш зовнішній вигляд також повністю залежить від рівня гормонів. Наприклад, підвищений тестостерон у жінок призводить до зростання бороди на обличчі, надлишкової волосатості живота, спини, рук і ніг. Перевищення гормону тестостерону в кілька разів від норми не дає можливості завагітніти. Але ж не всі жінки знають, що причина їх багатьох життєвих проблем ховається за порушенням гормонального фону.

Що таке гормони?

Щоб глибше розібратися в темі підвищення гормону тестостерону у жінок, для початку потрібно зрозуміти, що таке гормони і навіщо вони нам потрібні. Гормони – це речовини, які виробляються залозами деяких внутрішніх органів людини (щитовидною залозою, головним мозком, яєчниками, наднирковими, підшлунковою залозою, яєчками у чоловіків).
Основна функція гормонів полягає в тому, що вони регулюють життєдіяльність всього організму. Без деяких гормонів, в принципі, неможлива робота певних внутрішніх органів.

Про вплив гормонів на життєдіяльність організму дізналися тільки в 19 столітті і до сих пір ця тема до кінця не вивчена.

Вплив гормонів на наш організм

Гормони впливають на організм людини. Одні гормони впливають на наше фізичне зростання, інші – на Як знизити тестостерон у жіноквироблення захисних сил в організмі (тобто, відповідають за роботу імунітету). Є ті гормони, які спонукають нас приймати певну їжу або ж відмовлятися від неї зовсім. Від рівня гормонів залежить наш сексуальний потяг, робота центральної нервової системи, статеве дозрівання як таке, наступ місячних або ж їх відсутність. Навіть процеси старіння повністю залежать від гормонів.

Чоловічий гормон тестостерон

Тестостерон вважається виключно чоловічим статевим гормонів. У представників сильної статі він виробляється в яєчках, визначаючи те, як буде виглядати чоловік і як себе вести.

Певний рівень гормону тестостерону відповідає за те, коли у хлопчика настане статеве дозрівання, почне “ломатися” голос і чи з’явиться рослинність на тілі. Під впливом гормону тестостерону у чоловіка виробляється достатня кількість сперми, необхідної для запліднення і виконання репродуктивної функції.

Чи є тестостерон у жінок?

Тестостерон виробляється не тільки в чоловічому організмі, але також і в жіночому. Звичайно, у чоловіків рівень цього гормону значно вище, ніж у представниць слабкої статі.

У жіночому організмі має бути певна кількість тестостерону, завдяки якому:Чи є тестостерон у жінок

  • Регулюється статевий потяг;
  • Формується фігура за жіночим або ж чоловічим типом;
  • Нарощується м’язова маса;
  • Ростуть кістки в період фізичного формування;
  • Повноцінно працює жіноча репродуктивна система;

 

 Підвищений рівень тестостерону у жінок

Якщо гормон тестостерон в організмі жінки підвищений, то це відбивається на всіх сферах життя, а також на фізичному стані пацієнтки. При підвищенні рівня гормону тестостерону, жінці потрібно готуватися до ряду проблем зі здоров’ям (на жаль, це так).

Коли в організмі жінки рівень тестостерону стрімко підвищується, то це призводить до того, що пацієнтка стає більш мужньою (в прямому сенсі цього слова).

У жінки порушується менструальний цикл (місячні спочатку йдуть дуже рідко й скупо, а потім і зовсім пропадають), з’являється зайве волосся над верхньою губою, на підборідді, руках і тілі, голос стає більш грубим, порушується репродуктивна функція (жінці складно завагітніти або ж виносити здорову дитину). Шкіра жінки покривається висипом вугрів, збільшується вага, а фігура починає перетворюватися в чоловічу.

Коли рівень гормону тестостерону у жінки перевищує норму, то це явище носить назву гіперандрогінія. Цей стан просто неможливо не помітити – певні характерні зміни бачить як сама жінка, так і оточуючі її люди.

Як визначити підвищення тестостерону?

Щоб визначити підвищення гормону тестостерону в жіночому організмі, необхідно здати аналіз крові на цей гормон. У нормі рівень тестостерону в жіночому організмі буде перебувати в межах від 0,7-3 нмоль / л (в кожної лабораторії є свої норми, тому рівняти потрібно виключно на них). Якщо значення гормону тестостерону знаходиться на верхній межі норми, то в такому випадку потрібно буде в обов’язковому порядку відвідати фахівця гінеколога-ендокринолога.

Аналіз на тестостерон здається на 6 день після початку менструації.

Наслідки підвищеного тестостерону у жінок

Головним наслідком підвищення тестостерону для жінки є зовсім не надмірне оволосіння, а порушення менструальної функції як такої і ризик виникнення безпліддя. Адже яка може бути вагітність, якщо організм жінки почав працювати за чоловічим типом. А це означає, що яйцеклітина в такому організмі дозрівати не буде.

Звичайно, не виключені випадки, коли жінка навіть при підвищеному рівні гормону тестостерону змогла завагітніти і виносити дитину. Але, такі вагітності протікають під фактором ризику і вимагають постійного медичного втручання.

Підвищення рівня гормону тестостерону тягне за собою ризик виникнення цукрового діабету у пацієнтки.


 

Як знизити тестостерон у жінок

Харчування для зниження рівня тестостерону у жінок

Як можна менше вживати жирів тваринного походження. Замінити їх фруктами, овочами. Одним з корисних плодів, який не тільки знижує рівень тестостерону, а й призводить до норми кількість інсуліну, є гірка диня. У рослині містяться біологічні речовини, за рахунок їх можна знизити тестостерон. Гірка диня росте тільки в Малій Азії, її практично ніде не придбаєш. Можна спробувати виростити гірку диню самостійно в домашніх умовах.
Зверніть увагу, в якій кількості ви вживаєте вуглеці, пам’ятайте про те, що тістечка, торти, печиво підвищують рівень глюкози, через це інсулін починається відбиватися на виробленні тестостерону. Викреслити зі свого раціону потрібно вуглеводи рафінованого типу – всі солодощі, вони є головною причиною різких стрибків цукру. Замініть прості вуглеводи складними, для цього введіть в раціон, як можна більше клітковини, крохмалю, глікогену, ці речовини входять до складу овочів, фруктів, макарони, зернові.

 

Зниження рівня тестостерону у жінок за допомогою лікарських рослин

1. Садова м’ята – це ефективний і доступний засіб, вона відмінно знижує рівень тестостерону. Можна приготувати з неї чай, настойку на травах, також в аптеці продаються спеціальні медикаментозні засоби, до складу яких входить м’ята. Курс лікування повинен тривати не більше, ніж тиждень.

2. Одним з ефективних рослин є клопогін, він цінується в Європейських країнах, є відмінним гормональним засобом під час менопаузи.

3. За допомогою карликової пальми можна позбутися від тестостерону, який вільно накопичується, тому що зменшується вироблення ферментів.

4. Солодка не тільки знижує рівень тестостерону, але ще не дає йому вироблятися в подальшому. Найкраще використовувати перевірений екстракт рослини. На основі кореня заварюють чай.

Акупунктура для зниження рівня тестостерону у жінки

Дослідники США прийшли до висновку, що акупунктура значно може відображатися на рівні тестостерона.

Обов’язково, якщо у вас з’явилася проблема, не варто з нею затягувати, а відразу ж проконсультуватися з лікарем, тому що високий тестостерон може бути спровокований різними захворюваннями.

01.09.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(7 оцінок, в середньому: 5 з 5)