Клімакс

 

Клімакс рано чи пізно наздоганяє кожну представницю слабкої статі. Багато хто думає, що вважати клімакс хворобою не слід, так як це лише один із проявів старіння жіночого організму. Однак, з приходом клімаксу жіноче здоров’я в цілому погіршується і може бути піддано безлічі різних проблем.
Клімакс у чоловіків також існує, але він частіше позначається під захворюванням імпотенція.

 

 

Причини настання клімаксу

Багато явищ організму можуть стати причиною клімаксу. Однак існує одна загальна причина настання менопаузи, яка об’єднує в собі інші. У цій ролі виступає старіння жіночого організму. При цьому період старіння необов’язково повинен протікати фізично, клімакс може розвиватися і в зв’язку духовним виснаженням жіночого здоров’я.

З плином часу організм жінки раз у раз змінюється. Його обмінні процеси можуть стати повільніше або порушити своє функціонування, гормони виробляються в менших кількостях, а регенерація організму на клітинному рівні проявляється все рідше. Таким чином, жінок починають мучити дивні симптоми, які в загальному спрямовані на зниження самопочуття і комфорту. Саме в цей момент настає менопауза.

Гінекологами прийнято умовно розділяти життєвий шлях жінки на етапи, які безпосередньо пов’язані з виробленням гормонів. Такі етапи позначають у такий спосіб:

 • пременопауза;
 • перименопауза;
 • менопауза;
 • постменопауза.

Перша стадія не відноситься до кліматичного періоду жінок. З настанням пременопаузи у дівчат вперше починається менструація, яка є проявом статевого дозрівання і триває більшу частину життя. У цей період в організмі жінок активно виробляються статеві гормони, здоров’я знаходиться в нормі, а ризик статевих захворювань мінімальний.

Перименопауза – це перший «дзвінок» про швидке настання клімаксу. Перименопауза починається за 4-5 років до менопаузи, а також триває ще рік після її настання. У такий період жінки вперше відчувають спад життєвої енергії, а також перебої в менструальному циклі.
Саме перименопауза викликає в організмі жінки значні зміни. Одним з найбільш значущих змін є зниження вироблення статевих жіночих гормонів. З цієї причини порушуються і інші процеси організму, наприклад, менструальний цикл, робота нервової системи, зниження лібідо і т.д. Середній вік для настання перименопаузи – 47-48 років.

Менопауза настає з того моменту, як менструація вперше закінчується. Однак для точного встановлення часу початку клімаксу слід звернутися до лікаря і почекати ще рік. Адже зупинка місячних може бути пов’язана не тільки менопаузою, а й іншими статевими захворюваннями.
У здорових жінок настання клімаксу спостерігається після 50 років, але якщо жінка вела «нездоровий» спосіб життя (курила, вживала алкоголь, наркотики тощо), то захворювання може прийти навіть до 45 років. У період настання менопаузи у жінок продовжують виявлятися деякі симптоми перименопаузи.

Постменопауза – це заключний етап життєвого шляху жінки. Він триває після закінчення року після менопаузи до кінця життя. У такий період здоров’я жінки погіршується і стає більш вразливим, тому саме постменопауза може виступити причиною різного роду ускладнень від клімаксу.
Існує також період постменопаузи, який триває до 5 років після настання постменопаузи. Він супроводжується вкрай неприємними симптомами, які пізніше пропадають. Лише тільки зниження сексуальної збудливості з кожним роком посилюється.

 

 

Ускладнення після клімаксу

Висока концентрація гормонів в організмі жінки захищає її від безлічі захворювань, але як тільки настає менопауза, кількість вироблюваних гормонів знижується, а це значить, що організм жінки стає вразливим. Тому ризик виникнення ускладнень дуже високий.
Дуже важливо регулярно спостерігатися у гінеколога і ендокринолога протягом протікання трьох останніх етапів клімаксу. Інакше можуть з’явитися небажані наслідки клімаксу, наприклад:

 • Мастопатія молочної залози;
 • Остеопороз;
 • Рак геніталій;
 • Випадання внутрішніх статевих органів;
 • Захворювання серцево-судинної і нервової систем.

В цілому, клімакс є природним процесом для кожної жінки, головне, віддалити його наступ. Для цього слід берегти своє фізичне здоров’я і духовну гармонію.

17.06.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)