Гострий коронарний синдром

Гострий коронарний синдром (ГКС) – це один з варіантів попереднього діагнозу, який використовується в тих випадках, коли немає можливості точно визначити характер захворювання (поставити остаточний діагноз). Як правило, цей термін використовується стосовно гострих клінічних проявів ішемічної хвороби серця (ІХС). Ішемічна хвороба, у свою чергу, являє собою недостатність харчування серцевого м’яза киснем. Зазвичай це пов’язано з проблемами на рівні судин, що живлять серце. ІХС може розвиватися роками, не приводячи до серйозних порушень роботи серця. Як тільки брак кисню стає більш вираженим, і з’являється загроза інфаркту міокарда, хвороба діагностується як гострий коронарний синдром.

Термін ГКС зазвичай використовується стосовно трьох основних патологій, які мають загальний механізм розвитку і загальну причину:

  • нестабільна стенокардія;
  • інфаркт міокарда без підйому сегмента ST (ознака на електрокардіограмі);
  • інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST.

 

В цілому IХС є однією з найпоширеніших у світі патологій. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), наприклад, в 2011 році саме ця хвороба забрала життя більш ніж 7 млн. чоловік, ставши найпоширенішою причиною смерті. Ця цифра цілком застосовна і до гострого коронарного синдрому, так як саме він є стадією загострення ІХС. В даний час ця патологія зустрічається у чоловіків дещо частіше, ніж у жінок. Співвідношення становить 1 до 1,5 або 1 до 2 (за різними даними). Проводиться безліч досліджень, які спрямовані на вивчення причин та факторів, що сприяють розвитку ОКС. Ризик стенокардії та інфарктів сильно збільшується з віком. У дітей і підлітків при відсутності вроджених патологій ГКС практично не зустрічається.

21.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)