Чому у жінок виникають болі внизу живота справа?

 

Болі внизу живота справа можуть виникати внаслідок таких захворювань:

  • апендицит;
  • правобічна ниркова колька;
  • позаматкова вагітність;
  • кіста правого яєчника.

 

Апендицит. Дане захворювання характеризується запаленням апендикса. Апендицит найчастіше проявляється у людей у віці від десяти до тридцяти років. Захворювання може протікати в гострій і хронічній формі. Апендицит розвивається протягом одного дня. Спочатку біль не має чіткої локалізації, тобто у людини може боліти вгорі живота, в області пупка. Однак через деякий час біль поступово переходить в праву клубову область (низ живота праворуч). Крім болів у хворого також може спостерігатися підвищення температури тіла, загальна слабкість, порушення стільця, нудота, блювота.

 

Правобічна ниркова коліка. Ниркова коліка – це больовий синдром, який в більшості випадків розвивається при сечокам’яній хворобі. Сечокам’яна хвороба, в свою чергу, характеризується утворенням каменів в органах сечовидільної системи внаслідок порушення обміну речовин. Виникнення ниркової коліки при сечокам’яній хворобі викликає у хворого гострий напад болю внизу живота. Болі внизу живота справа виникають внаслідок закупорки каменем просвіту правого сечоводу. Це призводить до порушення відтоку сечі і підвищення тиску всередині нирки. Також у людини крім болю може спостерігатися нудота, блювання, метеоризм, помутніння сечі і поява в ній крові.

 

 

Позаматкова вагітність. Дана вагітність характеризується тим, що плодове яйце зростає і розвивається поза порожниною матки. Запліднена яйцеклітина може перебувати в одній з маткових труб, яєчнику, а також в черевній порожнині. Найчастіше зустрічається трубна вагітність. Факторами для розвитку позаматкової вагітності є хірургічні втручання на органах черевної порожнини або малого таза, гормональні порушення, інфекційно-запальні захворювання, пухлини, а також анатомічні дефекти внутрішніх статевих органів. У перший час трубна вагітність за симптомами нічим не відрізняється від маткової вагітності. Однак подальший розвиток позаматкової вагітності призводить до того, що ворсини хоріона починають руйнувати тканину труби. Це проявляється розвитком у жінки різких болів внизу живота з одного боку. Чому болить живіт с правого боку? Хворобливі відчуття справа спостерігатимуться в тому випадку, якщо вагітність розвивається в правій матковій трубі. Крім болю може спостерігатися як внутрішня, так і маткова кровотеча, зниження артеріального тиску і почастішання пульсу.

 

Кіста правого яєчника. Кіста – це порожнинне утворення, заповнене всередині серозною або геморагічною (кров’яною) рідиною. Кісти яєчника можна розділити на ті, що потребують хірургічного втручання (дермоідні, цистаденома, ендометріоїдні кісти) і на ті, які проходять з плином часу самостійно (функціональні кісти). При розвитку у перші тижні вагітності кісти у жінки будуть спостерігатися болі ниючого характеру в правій клубової області (внизу живота праворуч), а також порушення менструального циклу. Небезпекою кісти яєчника є те, що у жінки можуть розвинутися такі ускладнення як перекрут або розрив кісти. В цьому випадку у хворої з’явитися різкий сильний біль, що супроводжується нудотою і блювотою.

07.06.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)