Чим небезпечний зубний біль при вагітності

 

Зубний біль може бути ознакою інфекційних захворювань зубів і ротової порожнини, розвиток яких під час вагітності може призвести до виникнення небезпечних для плода і матері ускладнень. Також варто відзначити, що під час вагітності в жіночому організмі стається пригнічення активності імунітету, в результаті чого при виникненні вогнища інфекції, його поширення на інші органи може відбуватися досить швидко.

Зубний біль при вагітності може бути обумовлений:

Карієсом. Карієс характеризується розм’якшенням і руйнуванням твердих оболонок зуба (зубної емалі та дентину). Ризик розвитку системних ускладнень в даному випадку практично відсутній, проте нелікований карієс може ускладнитися пульпітом, пародонтит і флюсом.

Пульпітом. Характеризується запаленням вмісту порожнини зуба, багатою кровоносними і лімфатичними судинах і нервами. Пульпа вважається останньою перепоною між зубною інфекцією і організмом, тому її ураження вимагає термінового лікування.

Періодонтитом. Характеризується запаленням періодонта, що оточує корінь зуба. Ризик переходу інфекції на кістку щелепи і подальшого її поширення по організму при даному захворюванні вкрай великий.

Пародонтитом. Характеризується запаленням оточуючих зуб тканин (ясна, альвеолярних відростків щелеп і так далі). Поверхневі форми зазвичай безпечні, в той час як глибоке ураження пародонту може стати причиною видалення зуба.

Флюсом. Даним терміном позначається гнійне запалення окістя щелепи. Це захворювання завжди супроводжується проникненням бактерій і їх токсинів в системний кровотік, тому лікування повинно проводитися тільки в умовах стаціонару.

Невритом трійчастого нерва. Характеризується болями в ділянці обличчя, голови і зубів, часто виникають без будь-якої органічної причини.

Більшість антибактеріальних та інших медикаментів, що використовуються для лікування захворювань зубів протипоказані вагітним жінкам через свою згубну дії на плід, що розвивається. Підібрати адекватне і безпечне лікування може тільки лікар після ретельного обстеження.

Гострий приступ зубного болю при вагітності можна тимчасово усунути:

Індометацином. Протизапальний препарат, який можна приймати протягом короткого періоду часу в першому і другому триместрах вагітності. Завдяки пригніченню активності запального процесу дозволяє знизити вираженість болю вже через 20 – 30 хвилин після прийому всередину в дозі 25 мг. Не рекомендується приймати індометацин протягом більш 1 – 2 днів без консультації лікаря.

Парацетамолом. Блокує сприйняття болю на рівні центральної нервової системи. Приймати слід по 500 мг 1 – 2 рази на добу, але не більше 1 – 2 днів.

Калгель. Даний препарат має місцеву болезаспокійливу дію. Зазвичай він призначається дітям під час прорізування зубів, однак також може використовуватися вагітними жінками для полегшення зубного болю. Кілька міліметрів гелю потрібно видавити на стерильний ватний тампон і нанести на ясна в області хворого зуба.

Холодом. Охолодження тканин призводить до зменшення чутливості нервових закінчень, що значно знижує інтенсивність болю. Також болезаспокійливу дію холоду обумовлено рефлекторним звуженням кровоносних судин і пригніченням запального процесу. При зубному болю мішечок з льодом потрібно прикладати до шкіри над вогнищем ураження на 10 – 15 хвилин.

Народними засобами. Хорошу болезаспокійливу дію має прополіс, який потрібно прикладати до області хворого зуба. Також можна полоскати рот настоєм деревію, відваром шавлії або розчином харчової соди (1 чайна ложка на склянку теплої кип’яченої води).
Особливу увагу слід приділити профілактики зубного болю. Вагітним жінкам рекомендується регулярно чистити зуби двічі на добу, а при наявності карієсу полоскати рот розчином соди або солі після кожного прийому їжі.

03.08.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)