Часті питання про молочницю

 

Чи можна при молочниці завагітніти?

Жінка, у якої є загострення молочниці, може завагітніти. Процеси, що відбуваються під час кандидозу і кислота, яку виділяють грибки, можуть трохи погіршити життєздатність сперматозоїдів. Але якщо їх кількість велика, а рухливість висока, то запліднення все одно відбудеться.

Бажано, щоб жінка на момент настання вагітності була абсолютно здорова. Але все ж серйозної небезпеки для плода це захворювання не несе. На відміну, наприклад, від краснухи.

 

Чи можна при молочниці займатися сексом?

При молочниці займатися сексом не рекомендується. Це пов’язано з тим, що при вагінальному кандидозі слизова стає набрякла і покрита ерозіями. Під час сексу відбувається її травмування. Це сприяє проникненню грибків в більш глибокі шари і приєднання бактеріальної інфекції. Крім того, під час і після статевого акту посилюються біль і свербіж в статевих органах.

 

Чи можна спринцюватися при молочниці?

Спринцюватися при молочниці можна. Це сприяє очищенню стінок піхви від грибків і творожистого нальоту. Різні лікарські засоби дозволяють позбутися від сверблячки і запалення. Найчастіше використовують слабкий содовий розчин, відвари ромашки та календули.

 

Чи можна вживати кефір або сир при молочниці?

Кефір або сир містять велику кількість кисломолочних бактерій, які в нормі складають основну частину мікрофлори. При молочниці їх кількість різко зменшується. Тому вживання таких продуктів відновлює рівновагу і буде дуже корисним. Необхідно включити в раціон свіжий кефір і натуральні йогурти з невеликим терміном зберігання і мінімальним вмістом цукру. Вони приносять найбільшу користь.

Профілактика молочниці у жінок

Профілактика кандидозу заснована на загальному зміцненні імунітету. Також необхідно суворе дотримання особистої гігієни, сенс якої полягає в підтримці нормальної мікрофлори піхви. Гінекологи рекомендують використовувати для підмивання інтим-гелі з високими показниками кислотності, до складу яких входить молочна кислота і з мінімальною кількістю ароматизаторів.

Носіть білизну з натуральних тканин, яка дозволяє шкірі дихати. А ось тісні вузькі джинси провокують розвиток хвороби.

Заразитися молочницею можна в басейнах і лазнях, де є багато людей і на шкіру впливає хлорка. Якщо ви помітили за собою таку схильність, то уникайте відвідування цих місць.

Споживайте більше овочів, фруктів і кисломолочних продуктів. Це допоможе тримати кількість лактобактерій в нормі. Уникайте безконтрольного прийому лікарських засобів і не забувайте про профілактичні візити до лікаря.

05.09.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)