Симптоми коронавірусу

Коронавіруси – це сімейство вірусів, які переважно вражають тварин, але в деяких випадках можуть передаватися людині. Зазвичай захворювання, викликані коронавірусами, протікають в легкій формі, не викликаючи важкої симптоматики. Однак, бувають і важкі форми, такі як близькосхідний респіраторний синдром (Mers) і важкий гострий респіраторний синдром (Sars).

Які симптоми захворювання, викликаного новим коронавірусом?

 • Почуття втоми
 • Утруднене дихання
 • Висока температура
 • Кашель і / або біль в горлі

Симптоми багато в чому схожі з багатьма респіраторними захворюваннями, часто імітують звичайну застуду, можуть походити на грип.

Якщо у вас є аналогічні симптоми, подумайте про наступне:

 • Ви відвідували в останні два тижні зони підвищеного ризику (Китай, Італія)?
 • Ви були в контакті з тими, хто відвідував в останні два тижні зони підвищеного ризику (Китай, Італія)?

Якщо відповідь на ці питання позитивна – до симптомів слід поставитися максимально уважно.

 

Як передається коронавірус?

Як і інші респіраторні віруси, коронавірус поширюється через краплі, які утворюються, коли інфікована людина кашляє або чхає. Крім того, він може поширюватися, коли хтось торкається будь-якої забрудненої поверхні, наприклад дверної ручки. Люди заражаються, коли вони торкаються забрудненими руками рота, носа або очей.

Спочатку, спалах стався від тварин, імовірно, джерелом став ринок морепродуктів в Ухані, де йшла активна торгівля не тільки рибою, але і такими тваринами, як бабаки, змії і кажани.

 

Як захистити себе від зараження?

Найважливіше, що можна зробити, щоб захистити себе, – це підтримувати чистоту рук і поверхонь. Тримайте руки в чистоті, часто мийте їх водою з милом або використовуйте дезінфікуючий засіб. Також намагайтеся не торкатися рота, носа або очей немитими руками (зазвичай такі дотики несвідомо здійснюються нами в середньому 15 разів на годину). Носіть з собою дезінфікуючий засіб для рук, щоб в будь-якій обстановці ви могли очистити руки. Завжди мийте руки перед їжею. Будьте особливо обережні, коли перебуваєте в людних місцях, аеропортах та інших системах громадського транспорту.

Носіть з собою одноразові серветки і завжди прикривайте ніс і рот, коли ви кашляєте або чхаєте, і обов’язково викидайте їх після використання. Не їжте їжу (горішки, чіпси, печиво та інші снеки) із загальних упаковок або посуду, якщо інші люди занурювали в них свої пальці. Уникайте привітальних рукостискань і поцілунків у щоку, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується.

На роботі регулярно очищайте поверхні і пристрої, до яких ви торкаєтеся (клавіатура комп’ютера, панелі оргтехніки загального використання, екран смартфона, пульти, дверні ручки і поручні).

 

Як правильно носити медичну маску?

 • Акуратно закрийте ніс і рот маскою і закріпіть її, щоб зменшити зазор між обличчам і маскою.
 • Не торкайтеся до маски під час використання. Після дотику до використаної масці, наприклад, щоб зняти її, вимийте руки.
 • Після того, як маска стане вологою чи забрудненою, надіньте нову чисту і суху маску.
 • Не використовуйте повторно одноразові маски. Їх слід викидати після кожного використання і утилізувати відразу після зняття.

 

Що можна зробити вдома?

Розкажіть дітям про профілактику коронавирусу. Поясніть дітям, як поширюються мікроби, і чому важлива хороша гігієна рук і обличчя. Переконайтеся, що у кожного в родині є свій рушник, нагадайте, що не можна ділитися зубними щітками та іншими предметами особистої гігієни.

Часто провітрюйте приміщення.

 

Чи можна вилікувати новий коронавірус?

Так, звісно. Однак не існує специфічного противірусного препарату від нового коронавірусу – так само, як немає специфічного лікування від більшості інших респіраторних вірусів, що викликають простудні захворювання.

Вірусну пневмонію, основне і найнебезпечніше ускладнення коронавірусної інфекції, не можна лікувати антибіотиками. У разі розвитку пневмонії – лікування спрямоване на підтримку функції легень.

 

Хто в групі ризику?

Люди різного віку ризикують заразитися вірусом. У заяві комісії з охорони здоров’я Ухані йдеться, що вік 60 найостанніших випадків становить від 15 до 88 років. Однак, як і у випадку більшості інших вірусних респіраторних захворювань, діти і люди старше 65 років, люди з ослабленою імунною системою – в зоні ризику важкого перебігу захворювання.

 

Чи є вакцина для нового коронавірусу?

В даний час такої вакцини немає, проте, в ряді країн вже розпочато її розробки.

 

У чому різниця між коронавірусів і вірусом грипу?

Коронавірус і вірус грипу можуть мати схожі симптоми, але генетично вони абсолютно різні. Віруси грипу розмножуються дуже швидко – симптоми проявляються через два-три дні після зараження, а Коронавірусу потрібно для цього до 14 днів.

 

Коронавірус 2019 nCoV – допоможе маска!

В умовах ситуації, що склалася щодо збільшення потенційного ризику завезення і розповсюдження на території України нового коронавірусу 2019 – nCoV, нагадуємо про доцільність використання одноразової медичної маски в якості ефективного засобу профілактики зараження і поширення інфекції.

Коронавірус 2019 – nCoV передається від людини до людини при близькому контакті, через мікрокраплі респіраторних виділень, які утворюються, коли інфіковані люди кажуть, чхають або кашляють. Також, зараження може відбуватися в результаті безпосереднього чи опосередкованого контакту здорової людини з респіраторними виділеннями інфікованої.

Використання одноразової медичної маски запобігає потраплянню в організм здорової людини крапель респіраторних виділень, які можуть містити віруси, через ніс і рот.

Одягайте маску, коли доглядаєте за членом сім’ї з симптомами вірусного респіраторного захворювання.

Якщо ви хворі, або у вас симптоми вірусного респіраторного захворювання, надіньте маску перед тим, як наближатися до інших людей.

Якщо у вас симптоми вірусного респіраторного захворювання і вам необхідно звернутися до лікаря, завчасно надіньте маску, щоб захистити оточуючих.

Носіть маску, коли перебуваєте в людних місцях.

Використовуйте маску одноразово, повторне використання маски неприпустимо. Міняйте маску кожні 2-3 години або частіше.

Якщо маска зволожилася, її слід замінити на нову.

Після використання маски, викиньте її і вимийте руки.

Одноразова медична маска, при правильному використанні – надійний і ефективний метод зниження ризику зараження коронавірусом і запобігання поширенню грипу.

11.03.2020
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)