Як заспокоїти нерви

Стан нервової напруги знайомий кожному, тільки хтось його відчуває і помічає, а хтось до нього звикає і в такому перманентному стані живе все життя, вирішує питання, будує майбутнє, природно скаржачись на неефективність і безліч проблем. Найнадійніший спосіб привести нервову систему в порядок – налагодити ту сферу життя, яка викликає підвищене нервове збудження або вирішити одну проблему, що не дає нормально функціонувати. Метод відмінний, дієвий і до нього обов’язково потрібно прагнути, але він довгостроковий і вимагає високого ступеня усвідомленості. А поки ви рухаєтеся по шляху усунення причини стресових факторів, вчіться піклуватися про себе і знижувати рівень нервозності, нехай тимчасовими методами, які не усувають проблему, але допомагають пережити кризу.

 

Як заспокоїти нерви і зняти стрес?

Для того щоб швидко заспокоїти нерви, організуйте простір комфортним для себе чином, щоб отримувати максимальну кількість відпочинку, знайдіть час для занять собою (не обов’язково здійснювати марш-кидок по салонах краси і шопінг молам, досить надати собі відпочинок, коли можна не думати і не робити, що вкрай важливо в стані стресу). Турбота про тіло поверне вам трохи енергії – масажі, фізичні навантаження і правильне харчування творять чудеса і розчиняють стрес в повітрі.

У швидкому темпі життя при максимальних навантаженнях і інформаційному передозі знання, як заспокоїти нерви, зняти тривогу і страх має бути присутнім в багажі кожної людини. Як і в будь-якій проблемі, перш ніж говорити про способи вирішення (лікування), варто сказати пару слів на користь профілактики, тому що не допустити плачевного стану зазвичай простіше, ніж потім з нього виходити.

Є думка, що наші емоції народжуються з нашого реагування на ситуацію, тобто не така ситуація стресова, а лише наша реакція на неї. Безумовно, є випадки, де неможливо відрегулювати свій стан, але більшість проблем, які створюють хронічний стан стресу і по краплі підточують нерви, не є дуже істотними. Догану від начальника можна переживати аж до рішення звільнитися, а можна відсторонитися і зрозуміти, що він просто зірвав свій поганий настрій. Можна психувати через постійні дощі, а можна купити прикольні жовті гумові чоботи і стрибати по калюжах. Коригуючи таким чином свою точку зору, шукаючи позитивні аспекти у всьому можна вберегти свою нервову систему.

Якщо профілактика не подіяла або відбулася подія, що реально вибиває з колії і зараз ви сидите і думаєте, як заспокоїти нерви, зняти тривогу і страх, значить, захисні функції вашої психіки постраждали і необхідно максимально швидко повернути собі здатність міркувати, яка паралізується страхом і тривогою. Кращою підмогою в такій справі є зосередження уваги на своєму тілі, починаючи з контролю дихання, намагаючись зробити його максимально глибоким і повільним, якщо вийде, перейти з грудного на черевне. Якщо дихати певний час в постійному темпі, стабілізується вироблення адреналіну і вас потихеньку перестане трясти. Після чого (або під час, орієнтуйтеся на власні відчуття), розімніть м’язи тіла – покрутіть суглоби, розімніть руками м’язи шиї і рук. Ця практика, звернена до фізичного способу регулювання, підійде, якщо турбує питання, як заспокоїти нерви перед іспитом. Це точковий і одиничний вплив, після чого необхідно проаналізувати ситуацію, щоб знайти причини, що викликали таку сильну емоційну реакцію і пропрацювати їх уже окремо в більш спокійній обстановці, можливо за допомогою терапевта.

 

 

Як швидко заспокоїтися

Люди мають різну стійкість до стресів, силу і стабільність нервової системи – саме від цього залежить схильність до стресів (швидкість виникнення, тривалість, сила нервового збудження). Не завжди є можливість відійти від справ, взяти паузу і розбиратися зі своїм станом, і слід знати, як швидко заспокоїти нерви навіть у ситуації з обмеженим часом. Відстежено і розроблено кілька варіантів, які допомагають змінити нервову напругу на більш спокійне реагування на ситуацію буквально протягом хвилини відштовхуючись від ситуації, адже методи як заспокоїти нерви перед іспитом і як заспокоїти нерви після неприємної розмови можуть істотно відрізнятися.

Робота з візуальним сприйняттям дійсності допомагає переключитися з неприємного фактора і зробити його вплив менш руйнівним. Зміна візуальної картинки можлива при цілеспрямованому перекладі погляду на приємні і заспокійливі стимули, або за допомогою власної фантазії і уявлення (білого світла, водоспаду). Для роботи з ресурсами власної уяви слід зайняти зручну позу, краще сидячи, щоб максимально прибрати м’язову напругу, нормалізувати дихання, зробивши його глибоким, рівним і ритмічним, після чого намалювати в своїй уяві максимально деталізовану приємну картину. Добре допомагають образи води, що омиває вас з ніг до голови або ставить перепону між вами і неприємним впливом. Воду можна замінити на біле світло, яке наповнює кожну клітинку, виганяючи темряву і негатив.

Сприятлива і заспокійлива дія води поширюється не тільки на візуалізаційні методи, ви цілком можете її використовувати фізично. В умовах обмеженого часу вам будуть потрібні кран з проточною водою і зачинені двері, щоб цю хвилину вас ніхто не турбував. Слід опустити долоні під прохолодну воду і трохи потримати під нею, помічаючи і концентруючись на відчуттях тіла від зіткнення з потоками. Потім можна мокрими пальцями помасажувати шию, плечі, пальці, горбки за вухами. Перебуваючи у ванній можна скористатися рушником для зняття м’язово-емоційного напруження, для цього необхідно почати його викручувати, причому, чим більше зусиль ви докладете до цього, тим краще. Після того, як відчуєте, що це максимальне напруження ваших рук – розслабтеся.  Повторіть цей рух кілька разів. Приблизно на третьому повторі при розслабленні рук ви відчуєте розслаблення емоційне, що пояснюється зв’язком фізичного і психічного стану.

Пиття солодкої води (краще звичайну воду з цукром або медом) допомагає зняти гострий стрес або навіть ступор і використовується при допомозі свідкам нещасних випадків, пожеж та інших непередбачених ситуацій.

Дані методи допоможуть послабити критичний рівень нервового напруження, що дасть можливість контролювати свою поведінку і логічно аналізувати ситуацію. Підтримувати свій організм і справляти з наслідками перенесеної нервової ситуації потрібно і після події, але це більш тривалі методи.

 

Як заспокоїти нерви в домашніх умовах?

Для нормалізації свого емоційного стану ви можете багато чого зробити в стінах власного будинку. Поширеним і дієвим методом є ванна. Варто уточнити кілька деталей для підвищення впливу: вода повинна бути теплою, краще з ароматичними заспокійливими солями і аромамаслами, приймати таку ванну слід не більше двадцяти хвилин, а потім відправлятися спати. Це може бути як одноразова процедура, але якщо пройти місячний курс, то ви зміцните нервову систему і отримаєте профілактику подальшого нервового виснаження.

Як можна заспокоїти нерви в домашніх умовах? Приєднайте до свого щоденного розпорядок музику, яка може грати фоном в вашому домі чи в навушниках поки ви пересуваєтеся по місту. Тільки для відновлення нервів музику варто підібрати – для цього ви можете скористатися спеціальними добірками музикотерапії, релаксаційним збірниками, класикою, гарні записи природних звуків. Важливим моментом є прослуховування заспокійливої ​​музики постійно, певним курсом (наприклад, годину ввечері протягом місяця, або вранці по дорозі на роботу) – головне щоб в цьому була система і сталість.

Урізноманітніть свої тактильні відчуття, адже саме їх нестача або одноманітність збіднюють ресурси організму. Добре поспілкуватися з тваринами, пограти, погладити, ходіть босоніж, що додасть стимуляції і активації точкам, які є дзеркальним відображенням багатьох органів. Спробуйте під час готування занурювати пальці в різні крупи і продукти, відчуваючи їх текстуру, та й просте перебирання квасолі дуже медитативне заняття.

До речі, прокидаючись на півгодини раніше і присвячуючи цей час медитації, ви відчуєте як стали спокійніше ставитися до неприємностей. Вибирайте те, що вам більше до смаку – вже записані тексти, просто музику або заняття йогою. Крім релаксаційних і заспокійливих медитативних занять відмінно впливають на зняття нервового збудження активні фізичні навантаження – біг, силові вправи і плавання допомагають скинути накопичену за день напругу, а биття груші або заняття іншим видом боротьби допомагає впоратися з не виплеснутою агресією. Більше ходіть, якщо немає часу на цілеспрямовану прогулянку, то хоча б зробіть маршрут робота-дім.

Як заспокоїти нерви, якщо все виводить з себе? Знайдіть заняття, що наповнюють вас енергією (хобі, благодійність, захоплююче дослідження) і присвячуйте свій вільний час цим заняттям, замість перегляду соціальних мереж. Крім розвитку власної особистості і можливого фінансового поліпшення, ви отримуєте позитивний емоційний заряд і відчуття осмисленості і свого не порожнього існування.

 

Як заспокоїти нерви, зняти тривогу і страх?

При стресі і нервовому напруженні відбувається спазмування і гіпернапруження м’язів, відбувається це через блокування природної реакції організму на фактори, що перевищують норму. У природних умовах дві реакції – або напад, або втеча, і при будь-якій з реакцій природні системи організму запускають реакцію в м’язах для виконання необхідної дії. Оскільки в соціумі більшість з цих реакцій ми зупиняємо і придушуємо, а м’язова реакція запущена – утворюється наднапруження, яке потім може проявлятися скутістю, сутулістю. Добре це можна відчути в пік стресової реакції, коли ніякими вольовими зусиллями неможливо змусити людину розслабитися. Саме через зняття м’язової напруги відбувається і зняття психологічної.

Почніть з дихання для насичення тіла киснем і нормалізації проживання емоцій. При сильних переживаннях дихання збивається, деякі люди взагалі перестають дихати або дихають уривками. Першочергове завдання відновити дихальний ритм, так щоб вдих плавно перетікав в видих і цей процес був безперервним. Слідкуйте за плавністю і глибиною вдиху. Після того як налагоджено дихання, зробіть невелику зарядку – її мета не поліпшити фізичну форму, а опрацювати і відчути кожен м’яз і суглоб. Відповідно, суглоби потрібно прокрутити, а м’язи потягнути. Після розтяжки ви зможете локалізувати напругу в якійсь конкретній області або навіть декількох, після чого їх слід розім’яти. Можливо, при сильних фізичних вправах вам буде боляче або неприємно розминати якісь ділянки тіла, але варто продовжувати масажувати до тих пір, поки неприємні відчуття не зникнуть, а м’язи не стануть м’якими. В кінці такої розминки добре здригнутися всім тілом, намагаючись не контролювати свої рухи і не замислюватися про те, як ви виглядаєте, а як можна сильніше протрусіть розслаблене тіло.

Дотримуйтесь адекватності і міри в усьому, стежте за своїми реакціями, прислухайтеся до відчуттів. Якщо йога не допомагає, ванна не діє, від нервів піднявся тиск і трясуться руки, якщо такий стан не проходить уже кілька днів поспіль,  варто звернутися до лікаря і скористатися допомогою можливо трав’яних настоянок, можливо медпрепаратів, в залежності від вашого стану. Нерви – це не просто поганий настрій, перенапруження впливає на весь організм, а нервовий зрив може призвести до госпіталізації і довгого відновлення.

14.01.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(4 оцінки, в середньому: 5 з 5)