Вакцина від малярії показала відмінні результати

 
У розпорядженні людства скоро може виявитися нова потужна вакцина від малярії, після того, як вчені довели її успіх в ході невеликого клінічного дослідження. Четверо з 8 мавп, які пройшли через уколи, отримали повний захист від смертельно небезпечного захворювання крові.

Модифікована вакцина від малярії, створена на основі інших експериментальних ліків, захистила і трьох інших мавп протягом цілого місяця. Лише одна мавпа стала жертвою вірусу, який поширюється через укуси москітів. Ці комахи, за найскромнішими підрахунками, вбивають по 440 000 людей щороку, поширюючи вірус малярії. Вакцина використовує комбінацію двох білків, які підробляються під паразита, що викликає хворобу . Дослідники з Національного інституту алергії та інфекційних хвороб Великобританії стверджують, що отримані ними висновки необхідно підтвердити в ході клінічних досліджень за участю людей.

«Хоча позитивні результати подібних експериментів завжди гаряче вітаються науковим співтовариством, до них все-таки потрібно ставитися з певною часткою обережності, – говорить професор кафедри інфекційних хвороб Лондонської школи гігієни і тропічної медицини Елеонора Райлі. – Це дуже корисна інформація, вона допоможе в розробці більш ефективних вакцин в майбутньому. Але дослідження на нелюдиноподібних приматах не завжди корелюють з тими результатами, які отримують в ході досліджень на людях».

Під час експерименту мавп провели через уколи комбінації з двох паразитичних білків для того щоб з’ясувати, чи успішні ці ліки в справі зупинки інфекції. Інші мавпи отримували вакцини від малярії на основі всього одного білка, які вже застосовувалися при випробуваннях на людях. Незважаючи на те, що обидва препарати продемонстрували вироблення приблизно однакового рівня антитіл, у тварин при отриманні подвійної дози білків організм демонстрував більш потужну реакцію на вірус малярії.

 

24.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)