Народні засоби від першіння в горлі

 

Самолікування, в принципі, не схвалюється традиційною медициною, тому перед початком будь-яких дій, спрямованих на усунення першіння в горлі, настійно рекомендується звернутися до лікаря. У разі якщо такої можливості немає, то слід керуватися принципом «не нашкодь» і лікуватися тільки такими методами, які мали б мінімальний ризик побічних ефектів.

 

 

Засоби від першіння в горлі

Таким чином, в першу чергу, голосовим зв’язкам необхідно надати умови, при яких вони менше б функціонували. Коли будь-який орган відпочиває, в цей же час він відновлюється. Для голосових зв’язок і горла в цілому такою умовою є мовчання або хоча б шепіт замість розмови в повний голос. У приміщенні, в якому знаходиться хворий, слід збільшити вологість повітря, просто розвісивши по кімнаті вологі простирадла або рушники.

 

Крім того, при наближенні чергового нападу кашлю, викликаного першінням в горлі, слід постаратися стриматися і випити кілька ковтків теплої води. Ця нескладна дія моментально усуває першіння, проте, на жаль, ненадовго. Таким чином, при першінні в горлі потрібно скрізь і завжди носити з собою невеликий термос з чаєм або пляшку води.

Коли першіння в горлі є одним з проявів простудного захворювання, слід якомога частіше (в ідеалі кожні 15 хвилин) полоскати горло відварами трав з антисептичною і протизапальною дією (ромашка польова, календула, м’ята, чебрець та ін.). Відвар звіробою в невеликих кількостях можна вживати всередину, оскільки вважається, що ця рослина має деякий противірусний ефект.

Для зміцнення організму в період захворювання рекомендується збільшити надходження вітамінів, особливо вітаміну С. Великі його кількості містяться в відварі шипшини, свіжої зелені, цитрусових, імбиру і квашеній капусті. Однак важливо пам’ятати, що від продуктів, що дратують горло і підсилюють першіння, слід відмовитися, скільки б вітамінів в собі вони не несли.

Дотримуючись вищевикладених рекомендацій, пацієнти зможуть позбутися від найбільш поширених причин першіння в горлі за лічені дні. Якщо даний симптом не проходить після 5 – 7 днів самолікування народними засобами, то в обов’язковому порядку слід звернутися до лікаря за додатковими дослідженнями і корекцією подальшої тактики лікування.

27.11.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)