Народні методи лікування раннього клімаксу

 

Народні методи лікування при ранньому клімаксі допомагають знизити прояв клімактеричних симптомів.

 
Настій з шавлії

Шавлія має стимулюючу дію на жіночі статеві залози, нормалізує гормональний фон. Також даний засіб допомагає зменшити такі симптоми раннього клімаксу як припливи, дратівливість і нервозність. Одну столову ложку шавлії необхідно залити 200 мл гарячої води. Потім слід добре перемішати, накрити кришкою і дати настоятися протягом сорока хвилин. Отриманий настій слід приймати протягом дня (вранці і ввечері), попередньо розділивши його на два прийоми, по 100 мл кожен.

 
Чай з ягодами ожини
Дані ягоди мають заспокійливу дію, а також зміцнюють нервову систему. Одну столову ложку необхідно залити склянкою гарячої води (200 мл), дати настоятися протягом п’яти – семи хвилин, після чого чай можна пити. Щодня рекомендується приймати два – три чаї з ягодами ожини.

 
Настій з валеріани лікарської
Ця рослина має заспокійливу дію, знижуючи припливи. Також валеріана покращує якість сну, знижує головний біль і нормалізує артеріальний тиск. З вечора одну столову ложку подрібнених коренів валеріани необхідно залити склянкою гарячої води (200 мл). Потім слід накрити кришкою, закутати рушником і залишити настоюватися протягом ночі. На наступний день отриманий настій необхідно приймати по одній столовій ложці три рази в день.

 
Настій з квіток глоду, сухоцвіту і пустирника
Даний лікарський засіб ефективно знижує клімактеричні симптоми, нормалізує сон, зменшуючи припливи, дратівливість і головні болі. Для приготування настою необхідно по одній столовій ложці кожного інгредієнта залити трьома склянками гарячої води (600 мл). Потім, накривши кришкою, отриману суміш слід настоювати протягом двох годин. Готовий настій необхідно приймати три рази на день по 200 мл.

 
Настій з ромашки та календули
Даний настій має заспокійливу і протизапальну дію. Також настій знижує припливи, нормалізує сон і зміцнює захисні сили організму. Одну столову ложку квіток календули і одну столову ложку квіток ромашки необхідно залити склянкою гарячої води (200 мл). Після цього отриману суміш слід поставити на вогонь і кип’ятити на повільному вогні протягом п’ятнадцяти хвилин, після чого зняти з вогню і остудити. Готовий настій необхідно процідити і приймати по дві столові ложки тричі на день.

 

Також слід зауважити, що спосіб життя і харчування жінки є важливими доповнюючими факторами в лікуванні причин раннього клімаксу. Жінці в даний період рекомендується уникати гіподинамії (малорухливий спосіб життя), намагаючись регулярно займатися фізичним навантаженням. Також необхідно дотримуватися правильного харчування, відмовившись від надлишку вуглеводів і жирів, так як вони, відкладаючись в організмі, збільшують ризик розвитку ожиріння і клімактеричних ускладнень (артеріальна гіпертензія, цукровий діабет і атеросклероз).

27.09.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)